سهام عدالت چند؟

سهام عدالت چند؟

به گزارش فی بگیر با وجود آنکه بازار سرمایه طی روزهای گذشته روند صعودی به خود گرفته، ارزش واقعی سهام عدالت هنوز به روزهای پیش از سالجاری نرسیده است؛ به طوریکه ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی در ایام آخر اسفند سال قبل در محدوده ۹ میلیون تومان بود درحالی که در این روزها حدودا هفت میلیون تومان قیمت دارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بعد از آزادسازی سهام عدالت مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده بودند، می توانند با رفتن به سامانه www.samanese.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خویش را مشاهده کنند.
البته این ارزش یکسان نیست و تحت تأثیر نوسانات بازار افزایشی یا کاهشی می شود.
بر این اساس ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی هم در روز ۲۰ اسفندماه سال قبل ۹ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان قیمت داشت. درحالی که قیمت این سهام در پنجم تیرماه سالجاری هفت میلیون و ۴۸۰ هزار تومان بود.
هرچند که مشمولان سهام عدالت سال قبل می توانستند ۶۰ درصد سهام خویش را بفروشند حدود هشت ماه است که به علت شرایط بازار و فشار عرضه، این امکان را ندارند اما ذکر این نکته ضروریست که ارزش واقعی سهام عدالت همسو با نوسانات بازار صعودی و نزولی می شود.
به طوریکه ارزش واقعی سهام یک میلیون تومانی در ایام ابتدایی آزادسازی سهام عدالت (اردیبهشت و خردادماه سال گذشته) تا ۲۰ میلیون تومان هم افزایش پیدا کرده بود.1400/04/07
13:56:50
5.0 / 5
311
تگهای خبر: سرمایه , سهام , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها