ساخت دستگاهی برای ثبت ۲۴ ساعته سیگنال ها در منازل

ساخت دستگاهی برای ثبت ۲۴ ساعته سیگنال ها در منازل

به گزارش فی بگیر محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان در شرایط انتشار کرونا دستگاه قابل حملی را برای ثبت سیگنال های بدن ارائه کردند که به جای آنکه بیمار در بیمارستان ها حضور یابد، این دستگاه در منازل مبادرت به ثبت ۲۴ ساعته سیگنال ها خواهد نمود.


دکتر شهباز عسکری، مدیر عامل یکی از شرکتهای دانش بنیان در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه این شرکت فعالیت خویش را در حوزه الکترو فیزیولوژی از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد، اظهار داشت: در آن سال ها چون دانش بنیانی شرکت ها مطرح نبود، با ما همانند شرکتهای بازرگانی برخورد می شد که جای تاسف دارد؛ ولی در سالهای اخیر رویکر دولت عوض شده و میان شرکتهای دانشی و بازرگانی تفاوت قائل شده اند.
وی "ابزارهای ثبت سیگنال پرتابل ۸ کاناله برای توسعه نرم افزارهای کاربردی در حوزه پایش، بهبود و ارتقای توانمندی های شناختی" را همچون محصولات این شرکت نام برد و اضافه کرد: بعد از انتشار کرونا این طرح به ذهن ما رسید که شاید بتوان ثبت دستگاه هایی طراحی شود که قادر باشد به جای آنکه فرد به بیمارستان رجوع کند تا سیگنال های مورد نظر وی ثبت گردد، این پایش در منازل صورت گیرد؛ ازاین رو ما به سمت طراحی و ساخت دستگاههای پوشیدنی در این حوزه حرکت کردیم.
عسکری تصریح کرد: این دستگاه یک طراحی حدودا منحصر به فرد است که می تواند ۸ کانال را با وضوح مناسب برای مدت ۲۴ ساعت سیگنال های مورد نظر را مانیتور کند. این امر کمک می نماید در موارد مختلف، سیگنال های مورد نیاز بیماران بخصوص برای کودکان و افرادی که حضور آنها در بیمارستان ها با چالش هایی همراه می باشد، از خانه ثبت گردد.
وی با تکیه بر این که از این دستگاه هم میتوان برای مطالعات خواب بهره برد، خاطرنشان کرد: یکی از چالش های کلینیک های خواب این است که این دستگاه در کلینیک های خواب نصب می شود و فرد مبتلا به اختلالات خواب باید در کلینیک ها بخوابد که این امر می تواند باعث بروز احساسات ناخوشایند در فرد مبتلا شود.
مجری طرح اظهار نمود: ازاین رو این دستگاه بگونه ای طراحی شده است که بیماران این دستگاه را به منزل خود ببرند و در محیط خوابی که همیشه استراحت می کنند، سیگنال های مورد نظر ثبت گردد.1400/03/26
10:04:16
5.0 / 5
238
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها