علل روند كاهش نرخ ارز از زبان همتی

علل روند كاهش نرخ ارز از زبان همتی

به گزارش فی بگیر همتی در مورد روند کاهشی نرخ ارز اظهار داشت: این روزها در بعضی از اظهارات تلاش می شود اقدامات بانک مرکزی برای تعدیل نرخ ارز که در جهت کوشش برای تقویت ارزش پول ملی و پاسخ به مطالبه مهم مردم است را اقدامی سیاسی جلوه کنند. درحالی که احتمال رفع تحریم ها و آزادی منابع بانک مرکزی، انتظارات مثبتی در بازار ارز بوجود آورده است و کاهش نرخ ارز در این بازار امری منطقی است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در گفت وگویی توضیحاتی را در مورد برخی گزارش های رسانه ای در خصوص اختلال بانک ها در امر تولید عرضه کرد و اظهار داشت: بانک ها، به هیچ وجه بری از خطا و اشکال نیستند. نمونه اش اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی بعضی از آنها و برخورد با مفاسد و تخلفات و حتی اعمال مدیریت و سرپرستی بر برخی دیگر از آنها است ولی تمرکز رسانه ای یکطرفه بر معرفی کردن بانک ها بعنوان مخل تولید، دور از انصاف و غیر واقعی است. در مورد عملکرد بانک ها درخدمت به تولید، حتما در فرصت مناسب گزارش لازم به مردم عزیز خواهم داد.
رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: از همکارانم در سیستم بانکی به جد می خواهم ضمن کوشش برای پاسخ گویی به مطالبی که درمورد عملکرد آنها مطرح می شود، باقدرت، در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب، درمسیر جهش تولید کوشیده و همچون گذشته، پشتیبانی لازم را از رشد تولیدات کشور، در هر دو بخش کالا و خدمات به عمل آورند.
همتی در مورد روند کاهشی نرخ ارز اظهار داشت: این روزها در بعضی از اظهارات تلاش می شود اقدامات بانک مرکزی برای تعدیل نرخ ارز که در جهت کوشش برای تقویت ارزش پول ملی و پاسخ به مطالبه مهم مردم است را اقدامی سیاسی جلوه کنند. درحالی که احتمال رفع تحریم ها و آزادی منابع بانک مرکزی، انتظارات مثبتی در بازار ارز بوجود آورده است و کاهش نرخ ارز در این بازار امری منطقی است.
رئیس کل بانک مرکزی در انتها درمورد سیاست بانک مرکزی درمورد مدیریت بازار ارز تصریح کرد: قبلاً هم گفته ام بانک مرکزی بدور از هیجانات غیر منطقی و به صورت تدریجی متناسب با عوامل مؤثر برعرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه و افزایش قدرت بازارسازی خود، بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد نمود.
منبع:

1400/02/15
09:47:34
5.0 / 5
333
تگهای خبر: تولید , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها