اجرای قانون جدید چك در بانك ها چقدر زمان برد؟

اجرای قانون جدید چك در بانك ها چقدر زمان برد؟

به گزارش فی بگیر بیشتر از یک میلیون نفر ساعت در سیستم بانکی کشور به منظور فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای اجرای قانون جدید چک زمان صرف شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نمود: همانگونه که پیش از این اعلام شده اجرای قانون جدید چک در سیستم بانکی کشور از آغاز فروردین ماه سال ۱۴۰۰ الزامی است. این اجبار نیازمند اقدامات وسیع و تدارکات فراوانی در بخش های مختلف همچون بخش زیرساخت های فنی و فناوری بود که با هماهنگی های گسترده و تلاش فراوان تمام بانک ها و مؤسسات اعتباری و شبکه پرداخت کشور به خوبی انجام شده و در حال تکمیل است.
بر این اساس، تشریح گوشه ای از زمان و انرژی صرف شده برای فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت های لازم برای اجرای این قانون می تواند گستردگی و اهمیت این دستاورد بزرگ سیستم بانکی را نشان دهد. در این راستا، در حدود ۵۰ هزار نفر ساعت برای اجرایی شدن قانون چک، تنها از جانب این بانک و در حدود ۱۳۰ هزار نفرساعت از جانب شرکتهای تابعه بانک مرکزی صرف شده است.
علاوه بر آن، از سال ۹۸ تا آخر سال۹۹، بیشتر از ۸۵۰ هزار نفرساعت از جانب شبکه بانکی کشور صرف پیاده سازی سامانه ها، تجهیز درگاه های بانکی و شعب به سامانه صیاد و آموزش به کارمندان و مشتریان شده است.
در کنار مواردی که پیش تر به آنها اشاره شد، تهیه ساعت ها فیلم آموزشی درباره کارکردهای سامانه صیاد همچون بیشتر از ۳۰۰ ساعت برنامه در شبکه های مختلف صداوسیما، برنامه های آموزش به شعب بانکی و هم برگزاری مانور آزمایشی – آموزشی به وسیله کارکنان شعب سراسر کشور در اسفند ماه سال قبل از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است که مجموعاً میزان کار صرف شده در این پروژه عظیم ملی را به بیشتر از یک میلیون نفرساعت رسانده است.
در بازه زمانی هفتم تا آخر فروردین سال ۱۴۰۰ و پس از اجرایی شدن قانون جدید چک، تعداد برگ چک های صادر شده و تخصیص داده شده در سامانه صیاد به متقاضیان دسته چک، بیشتر از ۱۳میلیون برگ بوده است.1400/02/09
14:58:57
5.0 / 5
962
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , پرداخت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها