توسط كارشناس بازار ارزهای دیجیتال انجام شد

تحلیل آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

فی بگیر: آذربایجان شرقی کارشناس بازار ارزهای دیجیتال ضمن اشاره به فرصت ها و تهدیدهای بازار ارزهای دیجیتال اظهار داشت: این بازار زمان محدودی نداشته و ۲۴ ساعته و همیشه در حال حرکت بوده و توقفی ندارد و اصطلاحات و ابزارهای بازارهای مالی دیگر در اینجا صدق نمی نماید.


مرتضی مختاری در وبینار بررسی آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال اظهار نمود: بیشتر از ۹ هزار ارز دیجیتال در دنیا وجود دارد که هر کدام هدف خاصی دارند، سایت "کوین مارکت کپ"(coinmarketcap.com) منبع اصلی ارزهای دیجیتال بوده که به تازگی بخشی بعنوان "دسته بندی" بوجود آورده و کاربردهای مختلف ارزهای دیجیتال را معرفی می کند.
وی ادامه داد: هر کدام از ارزهای دیجیتال با هدف خاصی بوجود آمده و کاربرد خاصی دارند، مانند توکن هایی که در حوزه های اسپورت، قراردادهای هوشمند، ویدیو مارکتینگ و یا تبلیغات فعالیت دارند و یا nftها که توکن های غیرمثلی و منحصر به فرد هستند و به تازگی ترند شده و در زمینه فروش آثار موسیقی، فیلمها و سایر آثار هنری کاربرد دارند.
وی با تکیه بر اینکه دنیا به سمت پرداخت ارزهای دیجیتال و انجام امورات مالی از راه ارزهای دیجیتال حرکت می کند، اظهار داشت: تهدیدهایی هم برای این بازار وجود دارد همچون آنها میتوان به ظهور کامپیوترهای کوانتومی که می تواند برای امنیت ارزهای دیجیتال تهدید باشد، مصرف زیاد انرژی در زمینه ماینینگ که می تواند در بحث انرژی مشکل ساز شود، عدم حمایت افراد اثرگذار از ارزهای دیجیتال و همبستگی دولت ها برای مقابله با ارزهای دیجیتال و مقررات خاص FATF برای ارزهای دیجیتال اشاره نمود.
مختاری اظهار نمود: بازار ارزهای دیجیتال، هم رشد و هم ریزش دارد، اتفاقاتی مانند خروج سرمایه گزاران بزرگ، اخبار بد، ترس و... امکان دارد منجر به ریزش این بازار شوند، ازاین رو تصور اینکه این بازار همیشه صعودی خواهد بود درست نیست و بطور قطع اصلاح و ریزش جزو ذات بازارهای مالی است.
وی با بررسی نمودارهای در ارتباط با وضعیت بازار ارزهای دیجیتال اظهار داشت: شاخص ها نشان دهنده این هستند که حجم بازار در حال افزایش می باشد، الان دامیننس تتر و بیتکوین درحال کاهش بوده که می تواند نشانه ای برای آغاز فصل آلت کوین ها ( تمامی ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین) باشد.
وی یاد آور شد: الان ۵۱ درصد حجم بازار ارزهای دیجیتال در ارتباط با بیتکوین و دو و نیم درصد در ارتباط با تتر و بقیه در ارتباط با آلت کوین ها هستند.
این کارشناس بازار ارزهای دیجیتال اضافه کرد: حجم بازار ارزهای دیجیتال علیرغم کاهش دامیننس بیتکوین، پایین نیامده که این امر نشان داده است هنوز ضرورتی به خروج از این بازار وجود ندارد.
وی در مورد تحلیل وضعیت بیت کوین هم اظهار داشت: بیتکوین حمایت مهمی روی ۵۱ هزار دلار و مقاومت مهمی روی ۵۹ هزار دلار دارد، بنابراین اگر مقاومت ۵۹ هزار دلار را بشکند امکان رشد تا ۷۴ هزاردلار را دارد ولی اگر حمایت ۵۱ هزار دلار را از دست بدهد امکان دارد تا قیمت های ۴۹ هزار دلار و یا پایین تر ریزش داشته باشد.
مختاری همینطور با تکیه بر دریافت آموزش های صحیح پیش از ورود به بازار ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از ضرر و زیان اظهار داشت: بسیاری از افراد چشم بسته، وارد ارزهایی همچون شت کوین ها شده و ضررهای زیادی را متحمل می شوند. ازاین رو باید قبل از ورود به این بازار آموزش های لازم را منابع موثق دریافت کرد چون که ورود بدون آموزش به این بازار می تواند ضرر و زیان های جبران ناپذیر منجر شود.
او همینطور خاطرنشان کرد: هیچ کدام از صرافیهای ایرانی ارز دیجیتال هنوز مجوز قانونی برای فعالیت ندارند.
منبع:

1400/02/02
17:47:54
5.0 / 5
340
تگهای خبر: آموزش , پرداخت , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها