در گفت وگو با فی بگیر تاكید شد:

تصویب هرچه زودتر حق مسكن كارگران در هیات دولت

تصویب هرچه زودتر حق مسكن كارگران در هیات دولت

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اعلان اینکه معوقات حق مسکن باید از اول فروردین ۱۴۰۰ به کارگران پرداخت گردد، ابراز امیدواری کرد: حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی هرچه زودتر در هیات دولت به تصویب برسد تا کارگران از تمام حقوق و مزایای مزدی خود بهره مند شوند.ناصر چمنی در گفتگو با ایسنا، درباره تصویب حق مسکن کارگران اظهار نمود: مصوبه افزایش حق مسکن کارگران به هیات دولت رفته و اطلاع داریم که در دست بررسی می باشد و هنوز مصوب نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در جلسه آتی هیات دولت، حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی کارگران هرچه زودتر به تصویب برسد و پرونده مزد ۱۴۰۰ بسته شود.

به گفته رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، حق مسکن بخشی از دستمزد کارگران به حساب می آید که در صورت تصویب آن، کارگران از تمام حقوق و مزایای دستمزد خود بهره مند می شوند.

چمنی با اشاره به اینکه حق مسکن جزو بخشنامه دستمزد شورایعالی کار است، تصریح کرد: با تصویب مبلغ ۴۵۰ هزار تومانی حق مسکن، معوقات آن باید از آغاز فروردین ۱۴۰۰ به کارگران پرداخت گردد.

وی در ادامه اصلی ترین مجموعه وزارت کار را بازرسی کار دانست و درباره نقش بازرسان کار در دوران کرونا، اظهار نمود: بطور حتم نقش نظارتی بازرسان کار در شرایط کرونا حایز اهمیت است و در نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حفظ سلامت نیروی کار در کارگاه و فراهم کردن محیط امن کار از جانب کارفرما نقش موثری دارند.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اضافه کرد: بازرسان کار باید شرایط سلامت کارگران را مورد بررسی قرار بدهند و گزارش کنند که چند درصد کارگران کرونا گرفته اند و چند درصد بعد از مبتلا شدن درمان شده و بهبود یافته اند.

چمنی اظهار داشت: ما به میزان بنگاه ها و کارخانه ها بازرس کار نداریم که به صورت مرتب سر بزنند و شرایط را گزارش بدهند؛ متاسفانه جای خالی بازرسان کار در این شرایط به شدت احساس می شود که لازم است تمهیدات مناسب برای افزایش تعداد آنها به کار گرفته شود.
1400/01/27
21:47:30
5.0 / 5
637
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها