ثبت ركوردهای فروش معدنی های بزرگ طی سال قبل

ثبت ركوردهای فروش معدنی های بزرگ طی سال قبل

تولیدکنندگان بزرگ معدنی کشور همچون فولاد مبارکه، چادرملو و ذوب آهن اصفاهن طی سال ۱۳۹۹، رکوردهای فروش و تولید محصولات خویش را جابه جا کرده اند. براین اساس میزان فروش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی سال ۱۳۹۹ رشد ۱۶ درصدی، میزان فروش در ذوب آهن افزایش ۸۴ درصدی و در فولاد مبارکه افزایش ۹۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، بوجود آمده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طبق آمار اعلام فروش محصولات معدنی در سال ۱۳۹۹، مشخص شده که سه تولیدکننده بزرگ بخش معدن کشور، "شرکت معدنی و صنعتی چادرملو"، و شرکت "ذوب آهن اصفهان" و " فولاد مبارکه" طی سالی که گذشت، میزان فروش بیشتری نسبت به سال ۱۳۹۸ داشته و علاوه بر تولید در فروش نیز، رکوردها را جابه جا کرده اند.
براین اساس، میزان فروش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی سال ۱۳۹۹ با رشد ۱۶ درصدی (به لحاظ حجمی) نسبت به سال قبل از آن، از ۱۶ میلیون تن گذشته است. این شرکت توانست با کسب درآمد ۲۵۵ هزار میلیارد ریالی، نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸، رشد ۱۶۴ درصدی را (به لحاظ ریالی) رقم بزند.
طی ۱۲ ماهه ۱۳۹۹، شش میلیون و ۹۷۵ هزار و ۲۹۸ کنسانتره توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به فروش رسیده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ که پنج میلیون و ۱۷۵ هزار و ۹۹۸ تن کنسانتره به فروش رسانده بود، رشد ۳۴ درصدی را ثبت کند.
مجموع تولیدات چادرملو در ۱۲ ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۷ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۵۷۸ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۹ درصد رشد داشته است. این شرکت در ۱۲ ماه سال ۱۳۹۸ توانسته بود ۱۵ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۶۹۹ تن محصول تولید نماید.
همینطور طی سال ۱۳۹۹، از فروش محصولات فولادی ذوب آهن اصفهان، ۲۰۰ میلیارد و ۳۸۸ میلیون و ۸۹۲ هزار ریال درآمد حاصل شده که فروش محصولات این کارخانه در مقایسه با سال ۱۳۹۸، افزایش ۸۴ درصدی داشته است.
از مجموع فروش ذوب در سال ی که گذشت، ۱۱۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون و ۶۵۳ هزار ریال در ارتباط با فروش داخلی و ۸۳ میلیارد و ۶۶۸ میلیون و ۲۳۹ هزار ریال هم در ارتباط با درآمد حاصل از صادرات محصولات ذوب آهن اصفهان است.
طبق آمار، میزان فروش شرکت فولاد مبارکه از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا آخر اسفندماه بالغ بر ۷۶۴ هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال بوده است که رشدی ۹۵ درصدی نسبت به میزان فروش طی یکساله ۱۳۹۸، رقم زده است. در مجموع ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۸، قریب به ۳۹۱ هزار و ۴۳۸ میلیارد ریال، شرکت فولاد مبارکه فروش محصول داشته است.
این در شرایطی است که بر اساس گزارش مالی این شرکت، تنها در اسفند ۱۳۹۹، نزدیک به ۱۰۱ هزار و ۶۷۳ میلیارد ریال فروش محصول اتفاق افتاده است. بیشترین میزان محصول به فروش رسیده است در این زمان، محصول گرم برابر ۳۸۸ هزارتن و به ارزش حدود ۵۷ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال و بعد از آن محصول سرد با فروش ۱۱۷ هزارتنی درآمد ۲۱ هزار و ۱۲۳ میلیارد ریالی بوده است.
منبع:

1400/01/18
12:08:55
5.0 / 5
736
تگهای خبر: تولید , شركت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها