طی سال گذشته

خانه در تهران چقدر گران شد؟

خانه در تهران چقدر گران شد؟

فی بگیر: طبق اعلام بانک مرکزی، در 12 ماهه پارینه متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران 23 میلیون و 870 هزار تومان بوده است که 80.3 درصد افزایش را نسبت به سال پیش از آن نشان میدهد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از طرف بانک مرکزی پخش شده، بیان کننده این است که در اسفند سال قبل متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی تهران ۳۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۶ و ۹۳.۷ افزایش دارد.
علاوه براین، تعداد معاملات انجام شده در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ معادل ۵.۳ هزار فقره بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۸.۴ درصد کاهش و در مقایسه با ماه قبل ۳۴.۶ افزایش را نشان میدهد و بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آنست که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۸.۴ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.
این در حالیست که در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران بیشترین قیمت هر متر خانه حدود ۶۸ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان در منطقه ۱ و کمترین آن با حدود ۱۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۱۰۴.۷ درصدی در منطقه ۱ و ۵۸.۶ درصدی در منطقه ۱۸ مواجه گشته اند.


چند واحد مسکونی در پارینه معامله شد؟
همچنین، در ۱۲ ماهه سال قبل حدود ۸۳.۳ هزار واحد مسکونی معامله شده که در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل ۰.۳ درصد کاهش دارد. در طول این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۳ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان بوده که افزایش ۸۰.۳ درصدی دارد.
توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در اسفند پارینه نیز حاکی از آنست که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۱۶ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۲۰ تا ۲۵ میلیون و ۱۰ تا ۱۵ میلیون با ۱۵.۷ و ۱۲.۶ درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.
از طرف دیگر در اسفند پارینه توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برمبنای ارزش هر واحد نشان دهنده آنست که واحدهای مسکونی با ارزش ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان با اختصاص سهم ۱۹.۷ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشته اند.

وضعیت اجاره خانه در تهران
همچنین، توزیع معاملات انجام شده مسکن برمبنای مناطق شهری در تهران حاکی از آنست که منطقه ۵ با ۱۴.۷ درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود مختص کرده است.
علاوه بر این، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در اسنفد پارینه نشان دهنده رشدی معادل ۳۱.۴ و ۳۵.۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل است.1400/01/11
19:28:21
5.0 / 5
926
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها