پایانی با یك تابلو برای بانكهای نظامی

پایانی با یك تابلو برای بانكهای نظامی

به گزارش فی بگیر در جهت اصلاح نظام و کاهش شعب بانکی، پرونده ادغام بانکهای نظامی قوامین، انصار، مهر اقتصاد، حکمت ایرانی ها و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه سرانجام بعد از گذشت دو سال، پارسال نهایی شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پروژه ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، از بیشتر از دو سال پیش کلید خورد و در این زمان اقدامات مقدماتی آن در حال انجام بود که به دنبال آن ادغام بانکهای انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه از ماه های پایانی سال ۱۳۹۷ شروع شد و در سال ۹۸ نیز، در تابلوی این بانک ها عبارت وابسته به بانک سپه درج شد.
در ابتدای خرداد سال گذشته، ادغام دو بانک حکمت ایرانی ها و مهر اقتصاد از بانکهای نظامی نهایی و موسسه اعتباری کوثر، قوامین و انصار هم به ترتیب در آبان، آذر و دیماه سال ۱۳۹۹ رسماً در بانک سپه ادغام شد.
بنابراین، ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح بعد از دو سال به پایان رسید و چهار بانک انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه به صورت رسمی ادغام شدند.
یکی از ابعاد ادغام بانکهای نظامی که مردم را تحت تأثیر قرار می دهد، تسویه حساب با سهامداران این بانک هاست که طبق گفته معاون امور بانکی وزارت اقتصاد سهامداران بانکهای ادغامی به دو بخش وابسته و غیروابسته به نیروهای مسلح تقسیم می شوند که در مورد غیر وابسته ها که شامل حقیقی ها و حقوقی ها می شوند، بر مبنای ارزش گذاری صورت گرفته و رشد ۲۵ تا ۵۰ درصدی که به سهام به علت شرایط تورمی تمام مبالغ پرداخت شده و هیچ بدهی به اشخاص غیروابسته شامل حقیقی و حقوقی وجود ندارد.
همینطور طبق اعلام معمارنژاد، ارزش گذاری سهام سهامداران وابسته به نیروهای مسلح، توسط سازمان حسابرسی هم در حال انجام می باشد و باید ارزش گذاری هر پنج بانک روی هم ریخته شود و بر اساس آن با سهامداران وابسته به نیروهای نظامی در بانک ها تسویه حساب صورت گیرد.
منبع:

1400/01/02
13:40:28
5.0 / 5
639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها