در جلسه كمیسیون اصل نود با رئیس سازمان بورس مطرح شد

تاكید بر مجازات افراد متخلف و مداخله گران در بازار سرمایه

تاكید بر مجازات افراد متخلف و مداخله گران در بازار سرمایه

به گزارش فی بگیر سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تاکید این کمیسیون بر ضرورت ارتقای زیرساخت های بازار و سامانه های نظارتی به منظور کشف دستکاری قیمت ها و لزوم مجازات افراد متخلف و مداخله گران در قیمت سهام اطلاع داد.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به نشست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: جلسه کمیسیون اصل ۹۰ در ادامه بررسی طرز کار، برنامه و تصمیم های بازار سرمایه با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونان سازمان بورس و فرابورس برگزار شد.
وی اضافه کرد: در ابتدای جلسه تاکید شد که مبنای کمیسیون همکاری برای رفع مشکلات و چالش های بازار سهام و احقاق حقوق عامه سهامداران است؛ بنابراین سعی شده در سلسله جلسات کارشناسی که در کمیته اقتصادی، فنی و عمرانی در کمیسیون اصل ۹۰ برگزار می گردد کمکی به مدیران و مسئولین این مجموعه در بررسی طرز کارها و انجام پیشنهادات و موارد این چنینی باشد.
این نماینده مجلس افزود: در این نشست همینطور بر ضرورت تلاش دولت و دستگاههای دولتی برای کاهش کسری بودجه دولتی تاکید شد، همینطور بر عدم قیمت گذاری دستوری محصولات بخصوص محصولات و تولیدات ناشران بازار سهام و محصولات عرضه شده در بورس کالا تاکید شد.
خضریان همینطور اظهار داشت: یکی از مواردی که در جلسه به آن اشاره شد، مالیات ستانی از عواید حاصل از فعالیتهای غیر مولد اقتصادی و هدایت منابع به سمت بازار سرمایه بود که قرار شد جزئیات احصا شود تا در مجلس بتوانیم کمک نماییم بازار سرمایه به این سمت سوق پیدا کند. همینطور نکاتی در مورد مسائل و راهکارهای ارتقای بازار سرمایه همچون توجه به تأمین مالی بخش غیر دولتی از حیث انتشار اوراق، توجه به شفافیت، نظارت و کارایی بازار سرمایه مطرح و قرار شد مسئولین سازمان بورس در این عرصه ایده و طرح های خویش را ارائه نمایند.
وی در ادامه اظهار داشت: توسعه و افزایش تعداد صندوق های سرمایه گذاری بازار سهام از مواردی بود که به آن اشاره شد، همینطور کمیسیون بر ضرورت ارتقای زیرساخت های بازار و سامانه های نظارتی به منظور کشف دستکاری قیمت ها تاکید و خواهان مجازات افراد متخلف و مداخله گران در قیمت سهام شد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود افزود: یکی از مورادی که به نظر می آید لازمه امر بازار سرمایه با عنایت به افزاش حضور مردم در این بازار است، تهیه بسته های آموزش برای عموم مردم با اولویت تولید محتوای مناسب برای اقشار مختلف اجتماعی در چارچوب های متنوع است مقرر شد اگر احتیاج به همراهی سایر نهادها و دستگاه ها همچون سازمان صدا و سیما است، کمیسیون اصل ۹۰ از ظرفیت قانونی خود برای برقراری ارتباطات بین مجموعه ها استفاده نماید.
وی افزود: دهقان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه اعلام نمود نقدها و نظرهایی که در کمیسیون اصل ۹۰ پیرامون بازار سرمایه عرضه می شود، حرف و نظر سازمان بورس است که باید در برنامه های خود مدنظر قرار دهد، همینطور اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بیان نمودند که با نظارت بر اجرای برنامه های رئیس جدید سازمان بورس زمینه رسیدن رئیس سازمان به اهداف و برنامه هایش را فراهم می کنند.1399/12/27
11:24:05
0.0 / 5
642
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها