كاهش وزنی واردات نهاده های دامی به ۱۱ درصد رسید

كاهش وزنی واردات نهاده های دامی به ۱۱ درصد رسید

به گزارش فی بگیر واردات نهاده های دامی در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ وزنی کاهش ۱۱ درصدی و به لحاظ ارزشی کاهش ۹ درصدی را تجربه کرده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا برپایه اعلام اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران، در ۱۱ ماهه سالجاری ۱۴ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۹۹۴ هزار تن نهاده های دامی وارد کشور شده است که این رقم در مقایسه با واردات ۱۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۸۳۰ تنی نهاده های دامی در دوره مشابه سال قبل کاهش وزنی ۱۱ درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس این گزارش، ارزش دلاری واردات نهاده های دامی در ۱۱ ماهه سال قبل ۴ میلیارد و ۷۳۴ میلیون و ۷۴۰ هزار دلار بوده است که این رقم امسال با کاهش ۹ درصدی به ۴ میلیارد و ۲۹۶ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۱۶۰ دلار رسیده است.

بر طبق این گزارش، میزان واردات ذرت در ۱۱ ماهه سالجاری ۹ میلیون و ۱۹۵هزار و ۹۹۸ تن به ارزش بیشتر از ۲ میلیارد و ۳۱۲ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با واردات ذرت در ۱۱ ماهه سال قبل به وزن ۸ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۸۰ تن به ارزش بیشتر از یک میلیارد و ۹۸۹ میلیون دلار به لحاظ وزنی رشد ۱۳ درصدی و به لحاظ ارزشی رشد ۱۶ درصدی را نشان داده است.

گفتنی است در ۱۱ ماهه سال قبل ۳ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۱۵۰ تن جو به ارزش ۹۵۳ میلیون و ۷۳۰ هزار دلار وارد کشور شده است که مقایسه این میزان با واردات یک میلیون و ۷۰۳ هزار و ۷۸۲ تنی جو به ارزش بیشتر از ۴۲۲ میلیون و ۵۰۷ هزار دلاری در دوره مشابه سالجاری کاهش ۵۵ درصدی وزنی و کاهش ۵۶ درصدی ارزشی واردات این کالا را نشان داده است.

در ۱۱ ماهه سالجاری واردات کنجاله سویا یک میلیون و ۶۱۵ هزار و ۲۶۷ تن به ارزش بیشتر از ۶۹۳ میلیون و ۷۸۶ هزار دلار بوده که در مقایسه با واردات دو میلیون و ۱۴۵ هزار و ۶۵۰ تنی این کالا به ارزش ۹۳۱ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار در دوره مشابه سال قبل کاهش وزنی ۲۵ درصدی و کاهش ارزشی ۲۶ درصدی را نشان داده است.

در ۱۱ ماهه سال قبل یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۲۵۰ تن دانه سویا به ارزش ۸۶۰ میلیون و ۵۰ هزار دلار وارد کشور شده که این رقم در مقایسه با واردات یک میلیون و ۸۰۰ هزار و ۹۴۸ تنی دانه سویا به ارزش بیشتر از ۸۶۸ میلیون و ۴۵۰ هزار دلاری در ۱۱ ماهه سالجاری کاهش ۹ درصدی وزنی و افزایش یک درصدی ارزش واردات این کالا را نشان داده است.

منبع:

1399/12/26
13:35:48
0.0 / 5
530
تگهای خبر: دلار , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها