نماینده چابهار خواهان توجه به سیستان و بلوچستان در بودجه ریزی شد

نماینده چابهار خواهان توجه به سیستان و بلوچستان در بودجه ریزی شد

به گزارش فی بگیر نماینده مردم چابهار در مجلس با انتقاد از بی توجهی مجلس به استان سیستان و بلوچستان در بودجه اظهار داشت: تا چه زمانی و تا چه میزان باید مردمان و کودکان سیستان و بلوچستان کشته شوند تا فکری هم به حال ما کنید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، معین الدین سعیدی در تذکری در جلسه علنی بامداد امروز (دوشنبه) مجلس اظهار داشت: جذابیت شیعه به عدالت آن بود، عدالت جزو اصول فقه جعفری است. وضعیت استان سیستان و بلوچستان به شکلی است که واژه محرومیت نمی تواند نمایانگر مشکلات این حوزه باشد.
وی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان تنها مردمان این سرزمین هستند که از شرق، غرب، شمال و جنوب در مقابل دشمن ایستاده اند، بنابراین انتظار می رفت در جریان بررسی نحوه هزینه کرد ۳۰ میلیارد دلار فاینانس در بودجه در کنار استان خوزستان، به سیستان و بلوچستان هم توجه می شد. اما مردم سیستان دیگر انتظاری ندارند و مجلس انقلابی ثابت کرد با عدل علی (ع) هزاران فرسنگ فاصله دارد.
سعیدی خاطرنشان کرد: تا چه زمانی و تا چه میزان باید مردمان و کودکان سیستان و بلوچستان کشته شوند تا فکری هم به حال ما کنید.
قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: امکانات کمتر و بیشتر را در بعضی از استان شاهدیم، بنابراین نمایندگان می توانند در جریان رسیدگی به بودجه سال 1400 پیشنهاداتی را برای استان های خود مطرح کنند. درست نیست که همه موضوعات و مشکلات را به یک بند از بودجه تسری دهیم.
رئیس مجلس افزود: ما در بندها و تبصره های مختلف به مناطق محروم استان های سیستان و بلوچستان و خوزستان توجه کردیم و منابعی را اختصاص دادیم. سیاست و اولویت مجلس یازدهم توجه به استان های محروم است، بنابراین بگونه ای صحبت نکنید که برداشت های نادرست از مصوبات مجلس پیش بیاید.
منبع:

1399/12/11
19:53:10
0.0 / 5
976
تگهای خبر: دلار , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها