روسیه به دنبال ارز دیجیتالی

روسیه به دنبال ارز دیجیتالی

نسخه اولیه روبل دیجیتالی احیانا تا تابستان آماده خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه بعد از مشورت با بانکهای این کشور درباب راه اندازی ارز رسمی دیجتال روسی اعلام نمود تا تابستان جزئیات بیشتری را درباب ایده اولیه این ارز اعلام خواهدنمود. الویرا نابلیولینا- مدیر بانک مرکزی روسیه با اشاره به دریافت بازخورد و نظرات بانکهای روسی درباب روبل دیجیتالی از ماه اکتبر سال قبل تا حالا گفت روبل دیجیتالی به مدلول شکل تازه ای از پول ملی خواهد بود. بگفته خانم نابلیولینا بیشتر بانک ها از ارز دیجیتالی دو مرحله ای حمایت می کنند یعنی ارزی که کیف پول آن توسط بانک مرکزی ایجاد و ود این نهاد هم وظیفه نظارت بر عملیات های انتقال وجه را بر عهده خواهد داشت.
رئیس بانک مرکزی روسیه در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه در اغاز تابستان جزئیات بیشتری از ساز و کار روبل دیجیتالی برای مردم و مشتریان تشریح خواهد شد، گام بعدی در راه اندازی روبل دیجیتالی را شروع عملیات آزمایشی این ارز در بستیر مخصوص دانست. ارز جدید همین طور برای تطاب با نظام بانکی نیاز قانون گذاری در این عرصه خواهد داشت.
اولین بار در ماه اکتبر سال قبل بانک مرکزی روسیه از کار بر روی پروژه ارز دیجیتالی خود آگاهی داده بود. روبل دیجیتال در کنار روبل های کاغذی در چرخه خواهند بود و قرار نیست روبل های کاغذی از چرخه بطور کامل بیرون بروند بلکه هدف سهولت انجام تراکنش ها با امکان نگهدایر روبل در کیف پول الکترونیکی و انجام عملیات پرداخت و دریافت با بهره گیری از موبایل خواهد بود.
بگفته بانک مرکزی روسیه، روبل دیجیتالی موجب نوآوری و رقابت بیشتر در بخش مالی خواهد شد چونکه موجب انتقال سریع تر و اسان تر وجه بین طرفین معامله می شود و پروژه های دولتی نیز با برنامه ریزی بهتری انجام می شود. در گزارش بانک مرکزی روسیه آمده است امکان مخفی ماندن هویت کاربران روبل دیجیتالی وجود ندارد. هم چنین مقرر است میزان ارز دیجیتالی که فرد می تواند در هر زمان در اختیار داشته باشد به میزانی معین و محدود باشد.1399/12/01
23:38:33
0.0 / 5
1041
تگهای خبر: آزمایش , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها