فتاح:

تمام املاك علوی را تا اختتام ۱۴۰۰ به مردم واگذار می نماییم

تمام املاك علوی را تا اختتام ۱۴۰۰ به مردم واگذار می نماییم

به گزارش فی بگیر قزوین رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: هدف ما برقراری عدالت است بدین سبب هر جا که املاک غصب شده وجود داشته باشد باید آنرا به صاحب اصلی برگردانیم؛ باید از ظرفیت مسئولین استفاده نمائیم و در صورت پیگیری مردم تا اختتام 1400 کلیه املاک علوی را واگذار می نماییم.


سید پرویز فتاح در مراسم واگذاری ۲۹۶ فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم تاکستان که امروز ۱۸ بهمن به صورت ویدیو کنفرانس در سالن استانداری قزوین برگزار شد، خاطرنشان کرد: بازگرداندن املاک غصب شده توسط پهلوی به مالکان اصلی آن توسط بنیاد مستضعفان و با دستور مقام معظم رهبری صورت گرفته است، ما در بازگرداندن این املاک به مردم منتی نداریم.
وی اضافه کرد: مسئولیت ما سنگین است و روند واگذاری باید سریع تر صورت گیرد، امسال که در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب قرار داریم باید این کار را به ثمر برسانیم، موضع انقلاب و امام خمینی (ره) برقراری عدالت و حق است ازاین رو هر جا که از این املاک هست باید به صاحب اصلی برگردانیم و حق را به حق دار برسانیم.
رئیس بنیاد مستضعفان اظهار نمود: باید از ظرفیت مسئولین استفاده نماییم و در صورت پیگیری مردم تا اختتام ۱۴۰۰ کلیه املاک علوی را واگذار می نماییم، بخشی از طولانی شدن فرآیند واگذاری این املاک به علت سخت بودن و زمان بر بودن فرآیند تفکیک این املاک است، صدور سند این املاک به نام مالکانشان، موجب می شود این زمین ها ارزش افزوده پیدا کنند و مالکانشان که تا پیش ازاین به علت عدم دارا بودن سند، قادر به استفاده از تسهیلات بانکی نبودند، بتوانند از وام و تسهیلات بانکی استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که بنیاد مستضعفان، عزمش را برای بازگرداندن املاک مصادره شده توسط پهلوی به مردم جزم کرده، عمده این اسناد تا آخر سال ۱۳۹۹ و تمامی اسناد تا آخر سال ۱۴۰۰ به مالکان آنها بازگردانده می شود.
۲۹۶ سند املاک علوی در تاکستان واگذار شد
سید فخرالدین علوی، مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان قزوین نیز در ادامه این مراسم اظهار نمود: به یمن و برکت پیروزی انقلاب اسلامی نخستین بار در استان قزوین، واگذاری املاک علوی در منطقه هدف تاکستان در دستور کار قرارگرفته است، ۲۹۶ سند مالکیت به قیمت ۱۸۱ میلیارد ریال و به مساحت ۵۳ هکتار به مردم واگذار شده است این در شرایطی است که پیش از آن تنها ۲۴۴ واحد واگذارشده بود.
وی اضافه کرد: واگذاری املاک غصب شده در قزوین و تاکستان نسبت به سالهای گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است، ما اهتمام داریم به نفع مردم عمل نماییم و املاک را به صاحبان حقیقی انقلاب یعنی مردم برگردانیم، این املاک بنا بر احکام قضائی به نفع بنیاد مستضعفان صادرشده بود اما ما زمینه را فراهم کردیم تا بیشتر املاک به صورت مجانی به خود مردم واگذار شود.
علوی خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته واگذاری در کوتاه ترین زمان و با حداقل هزینه انجام شده است برای مثال نقشه کشی هر قطعه ۱ تا ۵ میلیون هزینه داشت اما با ۵۰۰ هزار تومان انجام شد، ظرفیت ما بیشتر از این است و ما تاز مانی که واگذاری املاک به صورت کامل در تاکستان محقق نشود بیکار نخواهیم ماند و تلاش می کنم به ثمر برسد، امیدواریم تا اختتام شهریور ۱۴۰۰ کلیه املاک علوی قزوین و تاکستان واگذار شود.
وی تصریح کرد: در واگذاری املاک بین افراد برخوردار و کم برخوردار تفاوت قائل شدیم و شرایط را بگونه ای فراهم کردیم که با کمترین هزینه واگذاری صورت بگیرد، این املاک علوی مسکونی و زراعی هستند و پیشبینی می نماییم که حدود سه هزار پرونده برای واگذاری تشکیل گردد.
منبع:

1399/11/18
21:27:35
0.0 / 5
711
تگهای خبر: قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها