صادرات برق ایران به چهار كشور تسهیل شد

صادرات برق ایران به چهار كشور تسهیل شد

به گزارش فی بگیر مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: امکان صدور برق کشور به چهار کشور افغانستان، پاکستان، عراق و ترکیه فراهم گشته است و در شرایط مطلوب می توان ۱۴۰۰ مگاوات به این کشورها صادر کرد.


محسن طرزطلب در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه با به مدار آمدن بخش بخار نیروگاه شیروان با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات امکان انتقال برق به سایر استان های همجوار و همینطور صادرات از مرزهای شرقی به وجود آمده است، اظهار نمود: از این طریق می توان شاهد درآمد ارزی برای کشور باشیم.
وی با تکیه بر اینکه درآمد حاصل از صادرات به چهار کشور افغانستان، پاکستان، عراق و ترکیه متفاوت خواهد اظهار داشت: خالص درامد صادرات حدود ۸۰۰ میلیون دلار است با این توضیح که ما واردات هم داریم، به صورت متوسط سالانه خالص بعد از کسر هزینه صادرات حدود ۵۵۰ میلیون دلار تخمین زده می شود، بنابراین خالص صادرات بعد از کسر واردات حدود ۵۵۰ میلیون دلار است.
به قول طرزطلب در مناطق شمالی، شمال شرق کشور و استان های همجوار تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی در حال انجام می باشد، بدون مصرف سوختی دیگر، با همان سوختی که در اختیار ما قرار گرفته است توان جدیدی به توان شبکه اضافه می نماییم. تولید برق سه واحد بخار سیکل ترکیبی شیروان هم در فصول پاییز و زمستان بسیار حائز اهمیت می باشد چون با همین سوختی که واحدهای گازی مصرف می کنند ۴۸۰ مگاوات ظرفیت جدید در آن بوجود آمده و راندمان تولید از ۳۴ درصد به ۵۰ درصد ارتقا پیدا کرده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان توسط دولت سرمایه گذاری شده و به لحاظ بالانس شبکه و همینطور واقع شدن در مرز، استراتژیک است همینطور به لحاظ پایداری شبکه بسیار اهمیت دارد، اظهار نمود: تمام نیروگاه های کلاس F جدید همزمان گازی و بخاری خواهند بود، عمده پروژه های ما، سرمایه گذاری روی نیروگاه های سیکل ترکیبی و تبدیل به واحدهای بخار است تا راندمان بهتری داشته باشیم.
منبع:

1399/11/13
14:56:48
0.0 / 5
986
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها