موتور قطب دیتاسنتر كشور ماه جاری روشن می شود

موتور قطب دیتاسنتر كشور ماه جاری روشن می شود

به گزارش فی بگیر مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از طریق اندازی مرکز دیتاسنتر پردیس وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت در آینده نزدیک اطلاع داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نادر ثناگو مطلق در حاشیه بازدید مهرداد ترابیان -عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت- از این منطقه با عنایت به نقش شرکت ارتباطات در تأمین زیرساخت های ارتباطاتی و پهنای باند شبکه اینترنت، اظهار داشت: تجهیزات مرکز دیتاسنتر پردیس نصب شده است و با راه اندازی این مرکز اقداماتی همچون پشتیبانی شبکه ملی ارتباطات ایران انجام می شود.
وی ادامه داد: همینطور این مرکز در زمینه تأمین زیرساخت شبکه ملی ارتباطات فعالیت و بخشی از نیاز کشور را در این بخش مرتفع می کند. راه اندازی این مرکز در کنار چشم انداز منطقه برای ایجاد شهرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیام را تبدیل به اولین منطقه آی سی تی محور کشور می کند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ضمن اشاره به وجود هشت شرکت در زمینه دیتاسنتر در منطقه، اضافه کرد: این شرکت ها در زمینه تولید و ایجاد مرکز داده، تجارت الکترونیک و نرم افزار، مونتاژ انواع سرور، واحدهای ذخیره سازی و یارانه در حال فعالیت هستند. این شرکت ها با میزان سرمایه گذاری ۹۳۵۶ میلیارد ریال راه اندازی و زمینه اشتغال زایی ۱۲۵۶ نفر را فراهم نموده اند.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت ها در فاز چهارم منطقه با اولویت استقرار شرکتهای دانش بنیان در زمینه آی تی، آی سی تی و تکنولوژی های جدید از دیگر اقدامات جهت راه اندازی شهرک تخصصی فناوری است که تا کنون زیر ساخت های سه پهنه از این فاز آماده سازی و به متقاضیان واگذار شده است.
ثناگو مطلق افزود: دستیابی منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد اشتغال پایدار از مهم ترین اهداف راه اندازی منطقه آی سی تی محور در این منطقه است. همینطور توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیرساخت لجستیکی، تسهیل در سرمایه گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی سی تی و آماده سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و پشتیبانی از کسب وکارهای نوپا در حوزه دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه در پیام است.1399/11/06
17:42:42
0.0 / 5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها