نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو :

خودرو ۱۰ درصد دیگر ارزان شد، خریدار نیست

خودرو ۱۰ درصد دیگر ارزان شد، خریدار نیست

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، از ریزش 10 درصد دیگر قیمت خودرو ها در بازار طی یک هفته اخیر آگاهی داده و اعلام نمود که باتوجه به کاهش نرخ ارز در کشور، به تبع آن کالاهای سرمایه ای همچون خودرو و سکه نیز با کاهش قیمت مواجه گشته اند.


اسد کرمی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح وضعیت بازار خودرو طی روزهای اخیر و بعد از بازگشت قیمت ها به سایت های فروش، اظهار نمود: به یاد داریم که از آبان ماه سال جاری تا حالا روند قیمتی بازار خودرو کاهشی پیش رفته و حدودا ۳۲ درصد کاهش قیمت داشت؛ بعد از آن نیز روند بازار دارای ثباتی نسبی با نوسان های محدود کاهشی بوده است؛ اما طی یک هفته اخیر، به دنبال کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو در بازار ۱۰ درصد دیگر ریزش پیدا کرد.
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران ادمه داد: این روزها نرخ ارز کاهش یافته و قیمت خودرو نیز به دنبال آن کم شد. این در حالیست که میزان تقاضا در بازار به شدت پایین است و آنقدر که فروشنده در بازار وجود دارد، خریدار نیست.
وی در ارتباط با تاثیر بازگشت باردیگر قیمت خودرو به سایت های خرید و فروش اینترنتی از حدودا ۱۰ روز گذشته، اظهار داشت: زمانی که بازار روند نزولی دارد، درج قیمت ها در سایت ها نیز مشکلی نخواهد داشت؛ بدین سبب باتوجه به اینکه قیمت ها در بازار خودرو در چند ماه گذشته شوک قیمتی نداشته و کاهشی پیش رفته است، مجوز باردیگر درج قیمت ها در سایت ها داده شده است. این در حالیست که با بازگشت مجدد قیمت ها به سایت ها، بازهم ریزش در قیمت ها دیده شد و تاثیر بیشتر بر شرایط فعلی (کاهش نرخ ارز) داشت.
کرمی در ارتباط با آخرین تغییرات قیمت ها و آخرین قیمت ها (روز گذشته؛ شنبه) اظهار نمود: بطور معمول کاهش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی تا پنج میلیون تومانی در قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا و ریزش ۵۰۰ هزار تومانی تا ۱۰ میلیون تومانی در قیمت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته نسبت به روز گذشته دیده می شود(امروز بازار خودرو نیز تعطیل بوده است).
طبق اعلام نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران آخرین قیمت پرتیراژها بدین صورت بوده است که:
در گروه محصولات ایران خودرو بطور مثال پژو ۲۰۶ تیپ۲ حدودا ۱۸۸ میلیون تومان و تیپ۵ آن ۲۴۷ میلیون تومان، سمند (LX) ۱۷۵ میلیون تومان و مدل EF۷ آن ۱۹۶ میلیون تومان قیمت دارد. پژو پارس سال ۲۰۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵GLX دوگانه سوز ۱۸۲ میلیون تومان، سورن ۲۲۹ میلیون تومان، ۲۰۷ دستی ۲۷۴ میلیون تومان و پانوراما آن در محدوده ۳۰۹ میلیون تومان قرار گرفته اند.
همین طور رانا و راناپلاس نیز به ترتیب ۱۹۸ و ۲۲۵ میلیون تومان قیمت دارند. دنا و دناپلاس توربواتوماتیک نیز به ترتیب ۲۵۴ و ۴۱۸ میلیون تومان در بازار روز گذشته (شنبه) تعیین قیمت شدند.
در گروه سایپا نیز هر دستگاه سایپا ۱۱۱ به ۱۲۳ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ حدود ۱۰۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۵۱ (پراید وانت) ۱۱۲ میلیون تومان رسیده است. تیبا، تیبا ۲ و تیبا ۲ پلاس نیز به ترتیب ۱۲۶ میلیون تومان، ۱۲۸ میلیون تومان و ۱۳۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. ساینا نیز به حدود ۱۳۳ میلیون تومان رسیده و کوییک دنده ای ۱۴۳ میلیون تومان و کوییک R هم ۱۴۸ میلیون تعیین قیمت شده اند.
بیان اینکه بعد از تعطیلات دو هفته ای بازارها و بازار خودرو با شروع به کار مجدد بازار در یک هفته اخیر، تغییرات چندانی در در قیمت ها مشاهده نشد اما در هر صورت قیمت ها با شیب بسیار ملایم، مسیر کاهشی خودرا ادامه می دهد، افزود: ریزش قیمت ها که از نیمه دوم آبان ماه نسبت به اوایل آبان ماه به میزان ۳۰ درصد شروع شد؛ ثابت مانده است. به عبارتی در خودرو های داخلی و همین طور مونتاژی ها همچنان همان ۳۰ درصد کاهش باقی مانده است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فرشندگان خودرو تهران در ارتباط با وضعیت عرضه و تقاضا در بازار، اظهار داشت: تقاضای کاذب برای خرید خودرو در بازار فروکش کرده است. فروشنده در بازار وجود دارد اما تنها مصرف کننده واقعی برای خرید مراجعه می کند.
وی پیش بینی کرد: احیانا طی هفته های پیش رو (تا آخر آذرماه) قیمت خودرو ها ریزش مجدد داشته باشد؛ چونکه عرضه از طرف خودروسازان بیشتر شده و وعده شده که تا آخر ماه جاری، ۴۰ خودرو وارد بازار شود. بدین سبب در بازاری که خریدار کم و فروشنده زیاد است، قیمت ها ریزش خواهد داشت و تا احیانا تا دو الی سه ماه آتی دیگر افزایش قیمت در بازار خودرو نخواهیم داشت.
موتمنی اشاره کرد: همین طور خودروسازان از تجاری شدن بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی دیگر تا آخر سال خبر می دهند، بدین سبب با افزایش عرضه از طرف خودروسازان و شروع کاهش قیمت ها، دلالان و واسطه ها نیز که قبل تر به قصد سرمایه گذاری در این بازار ورود کرده بودند، خودرو های خودرا عرضه می کنند و با وجود فراوانی عرضه آن هم در بازار کم تقاضا، قیمت ها بیشتر افت خواهدنمود.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بررسی قیمت ها در بازار خودرو طی یک هفته اخیر نیز نشان میدهد که قیمت ها با شیب خیلی کم ریزشی نسبت به قیمت هایی که تا قبل از تعطیلات دو هفته ای کرونائی، همان کاهش ۲۰ الی ۳۰ درصدی خودرا حفظ نموده است و می توان اظهار داشت که قیمت ها حدودا به ثبات نسبی رسیده اند.


1399/10/28
17:33:57
0.0 / 5
2223
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها