جریمه ۷۰۰ میلیون تومانی دو تولیدكننده تخم مرغ به سبب گران فروشی

جریمه ۷۰۰ میلیون تومانی دو تولیدكننده تخم مرغ به سبب گران فروشی

به گزارش فی بگیر رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران ضمن ارائه توضیحاتی برای تامین میوه شب عید، اشاره کرد: دو شرکت بزرگ تولیدکننده و بسته بندی تخم مرغ بیش از 700 میلیون تومان جریمه شده اند.


یداله صادقی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه هر هفته قیمت ۱۲۶ قلم کالا در بازار رصد می شود، اظهار داشت: هم اکنون افزایش قیمت تخم مرغ و جوجه یکروزه در صدر افزایش قیمت ها است. همین طور دو شرکت بزرگ تولیدکننده و بسته بندی تخم مرغ به سبب گران فروشی بیش از ۷۰۰ میلیون تومان جریمه شدند و پرونده تخلف آنها به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی همین طور اصرار کرد که قرار شد با واحدهای عرضه کننده تخم مرغ که قیمت مصوب را رعایت نکنند برخورد و به مراجع قضایی معرفی شوند.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، ستاد تنظیم بازار بتازگی برای سومین بار امسال قیمت تخم مرغ را افزایش داد و بر این اساس نرخ مصوب هرکیلو تخم مرغ در مغازه ها برای مصرف کننده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ (بدون بسته بندی های مختلف) هم ۳۲ هزار تومان تعیین شده است. اما در هفته های اخیر قیمت هرشانه تخم مرغ در خرده فروشی های سطح شهر تهران به بیش از ۴۵ هزار تومان رسیده است که معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران علت آنرا کمبود عرضه عنوان کرد و اظهار داشت که وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام باید روزانه ۴۰۰ تن تخم مرغ به قیمت مصوب در تهران عرضه کنند تا قیمت هر شانه تخم مرغ به نرخ مصوب یعنی ۳۲ هزار تومان برسد، اما هم اکنون میزان عرضه ۹۰ تا ۱۰۰ تن است. سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی اما امروز توپ را باردیگر به میدان وزارت صمت انداخته و گفته که وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید مرغ و تخم مرغ را برعهده دارد و پیگیری اینکه مرغ و تخم مرغ در بازار با چه قیمتی فروخته می شود برعهده این وزارتخانه نیست.
توزیع برنج ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی در شبکه توزیع
دبیر کارگروه تنظیم بازار استان تهران همین طور اعلام نمود که ۹۹۶۰ تن شکر مصرف خانوار، بیش از ۳۵ هزار تن شکر مصرف صنف و صنعت به قیمت ۶۶۵۰ درب کارخانه و قیمت ۸۷۰۰ تومان برای مصرف کننده و همین طور ۵۰۰۰ تن برنج تایلندی وارداتی به قیمت ۱۲هزار و ۵۰۰ تومان جهت مصرف کننده بوسیله شبکه توزیع شامل فروشگاه های زنجیره ای، صنوف منتخب و میادین میوه و تره بار توزیع خواهد شد.
صادقی در ادامه درباره تامین و توزیع تنظیم بازار میوه شب عید نیز اظهار داشت: نخستین جلسه کمیته راهبری تامین و توزیع مرکبات با حضور دستگاه های ذیربط در محل سازمان صمت انجام شد و برمبنای مصوبات آن قرار شد دستگاهها مباشر خودرا به این دبیرخانه معرفی کنند.
بگفته وی برمبنای ابلاغیه ستاد تنظیم بازار کشور، بیش از ۳۵۰۰ تن پرتقال و سیب ویژه توزیع در روزهای پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰ درسطح استان درنظر گرفته شده است.
منبع:

1399/10/24
23:45:08
0.0 / 5
913
تگهای خبر: تجارت , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها