رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران مطرح كرد

كمبود تخم مرغ نداریم، نشتی داریم

كمبود تخم مرغ نداریم، نشتی داریم

به گزارش فی بگیر رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اظهار داشت: این آمادگی را داریم برای پیشگیری از نشت تخم مرغ های تنظیم بازاری به بازار آزاد بر روی آنها عبارت ˮتنظیم بازاریˮ درج نماییم تا با این اقدام این تخم مرغ ها سر از بازار آزاد در نیاورند.ناصر نبی پور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه وزارت جهاد و وزارت صمت برنامه ای برای ساماندهی بازار تخم مرغ ندارند، اظهار نمود: هیچ کمبودی در تولید تخم مرغ نداریم و آن چیزی که بازار تخم مرغ هم اکنون گرفتار آن شده است دلال بازی و بی برنامگی است.

وی افزود: برپایه اعلام میادین روزانه ۴۰ تن تخم مرغ نیاز است، اما ما روزی بیشتر از ۱۰۰ تن تخم مرغ در میادین توزیع می نماییم و به نظر می آید همه این ۱۰۰ تن تخم مرغ با قیمت مصوب به دست مصرف کنندگان نمی رسد و سر از بازار آزاد در می آورند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ضمن اشاره به اینکه در توزیع تخم مرغ نشتی وجود دارد، اظهار داشت: این آمادگی را داریم برای پیشگیری از نشت تخم مرغ های تنظیم بازاری به بازار آزاد، بر روی تخم مرغ های توزیع شده با نرخ مصوب دولتی عبارت تنظیم بازاری درج نماییم. با این اقدام بطور قطع این تخم مرغ ها سر از بازار آزاد در نخواهند آورد.

وی همینطور به تخم مرغ های شناسنامه دار و بسته بندی شده هم اشاره نمود و اظهار داشت: همه تخم مرغ ها از یک محل دریافت می شوند اما وقتی در بسته بندی های خاصی قرار می گیرند قیمت آن در بازار چندین برابر تخم مرغ های دیگر می شود در حالیکه صرفاً یک بسته بندی صورت گرفته و نباید به این میزان افزایش قیمت داشته باشند.

نبی پور در ادامه اظهار داشت: بطور قطع با درج عبارت تنظیم بازاری جلوی نشت این تخم مرغ ها و افزایش قیمت آنها گرفته خواهد شد و اگر فکری به حال این مورد نشود قیمت تخم مرغ کمتر از یکماه آینده بیشتر از این مقدار خواهد شد.

وی همینطور اعلام نمود که قیمت هر شانه تخم مرغ شیرینک پک شده برای مصرف کنندگان ۳۵ هزارتومان است.

منبع:

1399/10/21
13:52:38
0.0 / 5
1281
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها