راهكار صنعت برق برای كاهش مصرف سوخت نیروگاه ها

راهكار صنعت برق برای كاهش مصرف سوخت نیروگاه ها

به گزارش فی بگیر مدیرعامل توانیر از راهکار های عملیاتی و در دست اجرای صنعت برق برای کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها اطلاع داد و اظهار داشت: در کنار کارهای فنی که توسط صنعت برق انجام می شود، اگر هر کدام از مشترکان تنها یک لامپ اضافی را خاموش کنند، مشکل سوخت حل می شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمد حسن متولی زاده در نشست سراسری با شرکتهای زیرمجموعه و تابعه که با هدف بررسی عملکرد صنعت برق برای کمک به کاهش مصرف گاز برگزار شد، تصریح کرد: صنعت برق سه راهکار اصلاح روشنایی معابر، پایش بیشتر جهت کشف مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و بازرسی دستگاههای دولتی را به منظور کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاهی در دستور کار دارد.
وی ادامه داد: جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، از مهمترین محورهای تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها است.
متولی زاده با بیان اینکه مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در صورت کشف، ضمن اجبار به پرداخت هزینه برق مصرفی، به مراجع قضایی معرفی می گردند، تصریح کرد: سیاست وزرات نیرو، پشتیبانی از تشکیل مزارع استخراج رمزارزها در کشور و سایر مراکز استخراجی است که به صورت قانونی فعالیت می کنند.
وی ضمن اشاره به این که اصلاح روشنایی معابر با رعایت استانداردهای لازم و هماهنگی با دستگاههای ذیربط انجام می گیرد، تصریح کرد: اصلاح روشنایی معابرمی تواند سالانه یک میلیون لیتر در مصرف سوخت نیروگاه ها موثر باشد
او همینطور با تشویق مشترکان برای کاهش مصرف برق خود اظهار داشت: هموطنان با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ های اضافی در منازل و ادارات و کاهش جزیی شعله بخاری و یا کاستن یک درجه دمای محیط، می توانند تا ۱۰ درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهند که این رقم معادل ۷۰ میلیون مترمکعب گاز در سال است و با چنین اقدامات ساده و همکاری مردم، مشکلی در تأمین گاز و برق در کشور در ایام سرد سال به وجود نخواهد آمد.
طبق اعلام وزارت نیرو وی یاداور شد: صنعت برق به منظور تشویق مشترکان برای کاهش مصرف برق که تأثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها نمایان می شود، مشوق هایی را که در تابستان برای مشترکان خانگی اختصاص می داد، در زمستان هم اجرایی می کند. براین اساس، مشترکان خانگی در صورتیکه مصرف برق خویش را کاهش دهند، از مشوق های صنعت برق برخوردارخواهند شد.
منبع:

1399/10/13
23:05:09
0.0 / 5
995
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها