در نظارت میدانی رئیس مجلس از منطقه ۱۲ تهران انجام شد

پیگیری پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی به مردم توسط قالیباف

پیگیری پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی به مردم توسط قالیباف

به گزارش فی بگیر رئیس مجلس در جهت نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و پیگیری واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی که مجلس مصوب کرده بود، شب گذشته در منطقه ۱۲ شهرداری تهران با برخی اهالی محله امام زاده یحیی گفتگو کرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در این نظارت میدانی با حضور در منازل برخی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و صدمه پذیر هستند، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت.
طبق گزارش مجلس شورای اسلامی، همچون موضوعاتی که رئیس مجلس در این نظارت میدانی در تهران پیگیری کرد، واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی مصوب مجلس بود که در بهره مندی از این کمک ها پاسخ این خانواده ها منفی بود.
در این بازدید میدانی خانواده هایی که در این محله زندگی می کنند و بعضی از آنها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، به قالیباف اعلام نمودند که فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می کنند و نه تنها یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است بلکه حتی یارانه معیشتی که سال قبل و بعد از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده های ایرانی پرداخت شوند را هم دریافت نمی کنند.
همچون زن و شوهر مسن یا زن سرپرست خانوار از کار افتاده و هم خانواده های دیگری که به نظر می آید تنها ممر درآمد و زندگی آنها یارانه های پرداختی است اما به رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس گفتند که دولت فقط یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومانی را برای شان واریز می کند و در این بین اقساط وام یک میلیون تومانی در ارتباط با شرایط کرونایی هم از این یارانه کسر می شود.
در انتها این نظارت میدانی، قالیباف تصریح کرد که باید این مسأله بررسی شود و مشخص شود که چه تعداد از افراد مشمول و به چه دلیل گرفتار این مشکل هستند و مجلس شورای اسلامی این اتفاق و عدم پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مردمی که این مصوبه برای بهره مندی آنها تصویب شده است را پیگیری خواهد نمود.
رئیس مجلس در انتها خاطرنشان کرد: دلیل اینکه همیشه تاکید می شود باید امور را از نزدیک و تا آخرین مرحله پیگیری کرد همین است تا اشکالات کار مشخص شود ازاین رو هیچ گاه نمی گردد به گزارش های ارسالی بسنده کرد.
منبع:

1399/10/12
23:23:42
0.0 / 5
858
تگهای خبر: پرداخت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها