در گفت وگو با فی بگیر مطرح شد

روند صعودی بورس از هفته آینده شروع می شود

روند صعودی بورس از هفته آینده شروع می شود

بازار سرمایه درحالی روزهای نوسانی را پشت سر می گذارد که عواملی که باید برای رشد بازار وجود داشته باشد، مهیاست. بر این اساس یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که عوامل بیرونی که عموما سیاسی هستند، موجب ترس بازار و حرکت نوسانی آن شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، درحالی که پس از اصلاح چشم گیر بازار سرمایه، خیلی از سهامداران منتظر رشد پیاپی این بازار بودند و بعد از آن که شاخص از یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در آبان ماه به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد در اواخر آذر رسید، باردیگر در ایام گذشته شاخص به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد عقبگرد کرد. در این راستا یک تحلیلگر بازار سرمایه بر این باور است که حال بازار خوب است و روند نوسانی آن به علت اتفاقات بیرونی است.
بهزاد صمدی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر اینکه بازار سرمایه از عوامل بیرونی لطمه می خورد، توضیح داد: اغلب این عوامل، تنش های سیاسی هستند. درواقع هرچه به سالگرد شهادات سردار حاج قاسم سلیمانی نزدیک تر می شویم و تنش ها در عراق و خلیج فارس شدت می گیرد بازار بیشتر می ترسد.
وی ضمن اشاره به گزارش های ماهانه شرکتها اظهار داشت: گزارش های ماهانه و سودهای محقق شده فصل پاییز عالی هستند و رکوردهای فروش برخی شرکتها در آذرماه ثبت شده است. به قول وی در سه ماه گذشته سودهای محقق شده خوبی صورت گرفته است که هرچه به اواخر دیماه نزدیک می شویم، شاهد آن خواهیم بود اما بازار به علل مذکور، گارد عقب نشینی گرفته و حالت ترس در بازار وجود دارد.
این تحلیلگر بازار سرمایه افزود: از طرفی بین اهالی بازار در مورد شاخص کل و شاخص هم وزن دوگانگی رخ داده است و با عنایت به این اتفاق دو دستگی بین سهامداران بوجود آمده است که عاملی شده که بازار نوسانی دنبال شود.
صعود شاخص کل تا یک میلیون و ۸۱۰ هزار واحد
صمدی با تکیه بر اینکه حال بورس به لحاظ پارامترهای بنیادی و تکنیکالی خوب است، اظهار داشت: فرایند نوسانی می تواند یک الگوی کلاسیک در شاخص کل باشد و این شاخص باردیگر رشد خویش را ادامه خواهد داد. به اعتقاد من هفته آینده که از سالگرد حمله تروریستی آمریکا و شهادت سردار سلیمانی عبور نماییم شاخص کل باردیگر به روند رو به رشد خود تا یک میلیون و ۸۱۰ هزار واحد حرکت خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه بازار به پیشواز گزارش ها خواهد رفت، اضافه کرد: گزارش های فصل پاییز می تواند روند برخی سهم ها را تغییر دهد. اتفاقات خوبی در نرخ فروش شرکتها رخ داده است و سودسازی شرکتها می تواند در ماههای آینده تحول ساز شود.
این تحلیلگر بازار سرمایه درمورد قیمت ها در بورس کالا هم توضیح داد: در بورس کالا هم شاهد رشد قیمتها هستیم. روز گذشته نرخ شمش شرکتهای فولادی به صورت میانگین بین ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد داشته است. در واقع پارادوکسی بین قیمت سهم ها و فروش شرکتها رخ داده که منشا آن تنش های منطقه ای است.
صمدی درمورد برخی انتقادات درمورد نحوه عملکرد بازارگردانان هم اظهار داشت: نقش بازارگردان، افزایش نقدشوندگی بازار است و قرار نیست سبب رشد قیمت سهم یا ریزش شود. اهالی بازار فکر می کنند نقش بازارگردان رشد قیمتی است که باید نگرش خویش را نسبت به بازارگردان تغییر دهند.
وی تصریح کرد: در بازار شائبه هایی مطرح است که بازارگردان نوسان گیری می کند اما به نظر من این طور نیست.1399/10/10
16:27:08
0.0 / 5
953
تگهای خبر: سرمایه , سهام , سهامداران , سود
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها