شهردار تهران عنوان كرد

رونمایی از رصدخانه شهری پایتخت

رونمایی از رصدخانه شهری پایتخت

فی بگیر: شهردار تهران اظهار داشت: اصلی ترین وظیفه رصدخانه کمک به تصمیم گیری بهتر مدیران شهری است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین رونمایی از پروژه های شاخص مرکز آمار و رصد شهر تهران اظهار داشت: خوشبختانه امروز برای رونمایی از یکی از کارهای برنامه عظیم تهران هوشمند در این جا هستیم ابتدا باید خوشی ام را از فعال شدن مجموعه رصد خانه ابراز کنم و تشکر کنم از زحمات همکارانم در حوزه فاوا بخصوص دکتر بور بور رئیس مرکز آمار و رصد شهری که آمدنشان تحولی به وجود آورد و نشان میدهد که اگر کار را به اهلش بسپاریم تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت و استفاده از متخصصین تحول به وجود می آورد.
حناچی اضافه کرد: ما در کلانشهر عظیم تهران مسائل زیادی داریم که این مسائل به روش سنتی قابل مدیریت نیستند. قدم اول در اداره امور شهر داشتن آمار و اطلاعات بروز است که ما را در تصمیم گیری راهنمایی کند. رصدخانه اصلی ترین وظیفه اش این بوده است که این کار مهم را انجام دهد و بخصوص تبدیل اطلاعات به نقشه با بهره گیری از نرم افزارها و پهنه بندی آنها مدیران را در مدیریت شهر کمک می نماید. بهره گیری صحیح از آمارها اداره شهر را تسهیل می کند و شناخت فرصت ها در شهر را میسر می کند تا سرعت و کیفیت خدمات را بالا ببرد و از همه مهم تر در امتداد شعار تهران شهری برای همه شرایط عادلانه برای همه شهروندان فراهم آورد.
شهردار تهران افزود: همه ما در تهران زندگی می نماییم و می دانیم اطلاعات می تواند رانت بوجود آورد. اگر این اطلاعات عادلانه باشد امکان رانت را از بین می برد و شفافیت و دقت و توسعه سازمانی را بالا می برد.
حناچی اظهار داشت: در آستانه بازنگری طرح راهبردی تهران هستیم و برای این کار باید بدانیم از چه مسیری آمده ایم و مسیرمان به کدام سو است و چشم انداز را ببینیم. خیلی از چشم اندازها و اهداف پیشین به دلیلهای تغییر شرایط تفاوت کرده است و بازنگری در راهبرد این فرصت را فراهم می آورد که اگر نقصی هست آنرا رفع نماییم.
وی با اشاره به داده های بین المللی اظهار داشت: رنکینگ تهران در مقیاس جهانی را دنبال می نماییم، رتبه تهران با فاکتورهای بین المللی ما را راهنمایی می کند که در مقایسه با دیگر کلانشهرها چه نقص هایی داریم و چگونه می توان جایگاه تهران را بالا برد.
وی با بیان این خبر که امروز سرپرست نهاد برنامه ریزی شهر تهران معین می شود، اظهار داشت: هماهنگی تنگاتنگ این نهاد با این مرکز می تواند بسیار موثر باشد که انتظار می رود این اتفاق بیفتد.
حناچی در ادامه اظهار داشت: حضور دانشگاه ها و نزدیک شدن آنها به این رصدخانه محسوس است و باید ادامه یابد و فضا باید طوری فراهم گردد که حداکثر استفاده از تحصیلات تکمیلی در این مرکز رصد فراهم باشد. اطلاعات را راحت در اختیار دانشگاهیان قرار دهید و از آنها خروجی بخواهید. آنها شما را شاداب تر می کنند و شرایطی فراهم می شود که در اداره امور شهر هم نیروهای آینده را تربیت می نماییم و هم آنها را به واقعیت نزدیک می نماییم و این به نفع همه است.
وی به زیربناهای هوشمند سازی شهر اشاره نمود و اظهار داشت: شهرداری تهران عملا از اوایل دهه هفتاد با زیرساخت هایی که فراهم نموده است پرچم دار مدیریت هوشمند بوده است و پایه خوبی دارد و تلاش می نماییم این پایه را به تصمیم سازی و تصمیم گیری نزدیک نماییم. مخاطب خیلی از اطلاعات این مرکز، علاوه بر شهرداری دستگاه های دولتی و خصوصی است. استفاده از اطلاعات شرکت های فعال در خدمات موبایل هم مکمل اطلاعات این مرکز است.
ایشان سپس اظهار داشت: کرونا برخلاف همه تهدیدها یک فرصت برای توسعه خدمات مجازی فراهم نموده است که بسیاری از آنها قبلا ارائه نمی شد.
شهردار تهران درباره سامانه انتقال داده سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ روی نقشه اشاره نمود و اظهار داشت: هشدار کد ۱۳۷ باید به دفتر ما وصل باشد که ما هم بتوانیم سراغ آن برویم و مدیریت نماییم.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در این آیین همین طور از سامانه پرداخت یک پارچه خدمات "شهر پی" رونمایی گردید. سامانه تحلیل الگو های سفرهای درون شهری، سامانه محاسبه ماتریس مبدا و مقصد سفرها در تهران، پروژه تبدیل آدرس های متنی به لایه های اطلاعات مکانی برای سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ داشبورد اطلاعات و محلات شهر تهران، سامانه پیش بینی آلودگی هوای تهران و سامانه پیش بینی جمعیت شهر مناطق مختلف شهر تهران تا سال ۱۴۰۵ از دیگر پروژه هایی بود که شهردار تهران امروز و در این آیین رونمایی نمود.
منبع:

1399/09/25
22:20:07
5.0 / 5
1121
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها