یك اقتصاددان تشریح كرد:

اثری كه تحریم های آمریكا بر زندگی مردم ایران گذاشت

اثری كه تحریم های آمریكا بر زندگی مردم ایران گذاشت

به گزارش فی بگیر لرستان یک اقتصادان اظهار داشت: هر چه تحریم های آمریکا بیشتر شد با مقاومت و همراهی مردم مواجه گردید، هرچند این ریاضت اقتصادی برای مردم خیلی سخت بود چون که خط فقر را در قشر متوسط جامعه افزایش داد و جنگ روانی ایجاد کرد اما آمریکا در این دو مقوله جنگ اقتصادی و روانی به اهداف خود نرسید.


بهزاد خسروی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از اوایل انتخاب ترامپ بعنوان رئیس جمهور آمریکا و خروج او از برجام، ایران دوره های مختلفی را گذراند و دولت آمریکا از راه جنگ اقتصادی سخت افزاری و روانی با ما برخورد کرد.
وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی سخت افزاری که شامل تحریم ها بود آرام آرام شدت یافت، اضافه کرد: این تحریم ها همچون سیاست های وزارت خزانه داری آمریکا بود و از این طریق برخوردها را آغاز کرد. ایران تنها کشوری بود که برای نحوه برخورد به لحاظ تحریم ها یک اداره اختصاصی را برایش در نظر گرفتند این درحالیست که آمریکا با روسیه، چین، کره شمالی، عراق، سوریه و... در تقابل است اما با هیچ کدام مثل ایران به لحاظ تحریم ها برخورد سختگیرانه نکرد.
این اقتصاددان بیان نمود: از نظر خیلی از تحلیل گران حوزه های اقتصاد و روابط بین الملل هیچ کشوری به اندازه ایران در طول تاریخ تحت شدیدترین تهدیدها و تحریم ها قرار نگرفته است.
خسروی اظهار داشت: ظرف این سه سال گذشته، تحریم های سخت افزاری(بانک مرکزی، بانکهای عامل، فولاد، پتروشیمی و... ) انجام شد و دلیلش این بود که همیشه فشار جدیدی در عرصه بین المللی روی ایران داشته باشد؛ هر چه تحریم ها بیشتر شد با مقاومت و همراهی مردم مواجه گردید اما آمریکا در دو مقوله جنگ اقتصادی و روانی به اهداف خود نرسید؛ اگر این تحریم ها ضد هر کشوری رخ می داد منجر به فروپاشی آن کشورها می شد.
وی در ادامه ضمن اشاره به تأثیر تعامل قوا در کشور برای حل مشکلات اظهار داشت: سفارش به دولت، مجلس و احزاب این است که تعاملات خویش را در جهت منافع ملی بیشتر کنند؛ شرایطی را ایجاد نکنند که آنچه را که دولتهای غربی، آمریکا و متحدانش در حاشیه خلیج فارس و بخصوص اسراییل در طول این سه سال به آن نرسیدند با شرایط بوجود آمده از جانب ما به اهدافشان برسند.
این اقتصادان اظهار داشت: در تنش ها حس هم افزایی و اعتماد مردم کاسته می شود و سرمایه اجتماعی کمرنگ می شود. تشتت آرا روی اعتماد و اتحاد ملی تأثیر گذار است و اثرات نامطلوبی به بار می آورد، در صورتی که باید از هر گونه تنش آفرینی در کشور بکاهیم.1399/09/23
13:27:47
5.0 / 5
1187
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها