اقتصاد هند باز هم كوچك شد

اقتصاد هند باز هم كوچك شد

رشد اقتصادی هند به منفی 7.5 درصد رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تداوم محدودیتهای رفت و آمدی و ممنوعیت فعالیت کسب وکارها موجب شد که رشد اقتصادی ششمین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه منتهی به سپتامبر به منفی ۷.۵ درصد برسد که دومین رشد منفی متوالی فصلی این کشور بوده است.
آنطور که وزارت آمار هند اعلام نموده، بخش بزرگی از این کاهش رشد مربوط به منفی شدن رشد مخارج مصرفی بوده که در سه ماهه سوم سال رشد آن منفی ۱۱.۳ درصد بوده است. معدن با رشد منفی ۹.۱ درصد و سرمایه گذاری با منفی ۷.۳ درصد، دیگر بخش های اصلی کاهنده رشد اقتصادی بوده اند.
طی این مدت میزان صادرات هند ۱.۵ درصد و میزان واردات این کشور نیز ۱۷.۲ درصد کاهش پیدا کرده است. از طرف دیگر اما بهترین عملکرد رشد مربوط به بخش آب و برق با رشد ۴.۴ درصد بوده است.
متوسط رشد اقتصادی هند در سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ معادل ۷.۲ درصد بوده است که سریع ترین نرخ رشد اقتصادی در میان اقتصادهای بزرگ جهان شمرده می شود. بهترین عملکرد ثبت شده در بازه زمانی فوق مربوط به رشد ۱۱.۴ درصدی در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با رشد منفی ۲۳.۹ درصدی بوده است.
همین طور رشد اقتصادی لهستان به بالاترین سطح خود رسیده است. در سه ماهه سوم امسال اقتصاد لهستان ۷.۷ درصد بزرگ تر شده است که ۲۰.۷ درصد بیشتر از رشد ثبت شده سه ماهه قبل و ۱.۷ درصد بیشتر از پیش بینی های قبلی بوده است.
لازم به ذکر است که متوسط رشد اقتصادی لهستان در سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۰ معادل ۲.۸ درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۷.۷ درصدی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به رشد منفی ۸.۹ درصدی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بوده است.1399/09/08
12:58:38
5.0 / 5
1185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها