معاون سازمان مالیاتی به فی بگیر اعلام كرد

درآمدهای مالیاتی 35 درصد بیشتر شد

درآمدهای مالیاتی 35 درصد بیشتر شد

به گزارش فی بگیر معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینكه درآمدهای مالیاتی هفت ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۵ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: در مجموع در این زمان معادل ۱۰۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده است.


محمد مسیحی در گفت­ و­گو با ایسنا، درباره وضعیت درآمدهای مالیاتی تا هفت ماهه ابتدایی سال جاری، اظهار نمود: طی این مدت درآمدهای مالیاتی در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ۳۵ درصد رشد روبرو شده که در مجموع معادل ۱۰۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده است و از این میزان حدود ۶۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به مالیات ­های مستقیم و ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر هم در ارتباط با مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات کالا و خدمات می­ شود.
وی ادامه داد: علیرغم محدودیت ­هایی چون شیوع کرونا، تشدید تحریم ­ها و تأثیر این دو مورد بر کسب­ وکارها و از سوی دیگر کوتاه کردن فرآیند دادرسی، اعمال دستورالعمل بخشودگی جرائم مالیاتی و افزایش توافق تمکین مالیات در مجموع درآمدهای ۳۵ درصد رشد داشته است که امیدواریم با وجود تحریم ها و تهدید ویروس کرونا این روند تا آخر سال ادامه داشته باشد.

افت درآمدهای مالیاتی از بورس در آبان ماه
در ادامه معاون سازمان مالیاتی اظهار داشت: با تعطیلی ۵۰ درصدی و اثرات کرونا بر فضای کسب­ وکار امکان تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی دشوار می باشد اما تمام تلاش خویش را میکنیم تا این اتفاق عملی شود.
مسیحی درباره وضعیت وصول درآمدهای مالیاتی از محل بورس توضیح داد: سال جاری در حوزه مالیات یکسری محدودیت ­ها چون کاهش ۹۵ درصدی عوارض خروج از کشور، تاخیر در وصول درآمدها به علت تمدید مهلت عرضه اظهارنامه ­ها، تعطیلی هیئتهای حل اختلاف مالیاتی وجود داشت که بدین منظور از بورس کمک گرفتیم.
او در آخر سخنانش تصریح کرد: در هفت ماهه ابتدای سال بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان از محل بورس درآمد کسب شد اما این روند از هفته اول آبان ماه به علت کاهش معاملات در این بازار بسیار کند شده بگونه ای که در ۲۰ روزه اول آبان تنها ۲۵۰ میلیارد تومان درآمدزایی از بورس داشته ­ایم و کاهش داشته است.
منبع:

1399/08/22
12:41:50
5.0 / 5
1352
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها