وضعیت تورم در كشورهای منطقه

وضعیت تورم در كشورهای منطقه

فی بگیر: نرخ تورم در پاكستان و گرجستان كم شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم پاکستان در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل به ۸.۹ درصد رسید که این نرخ، کمترین تورم ثبت شده در پاکستان طی سه ماه اخیر شمرده می شود.
در میان بخش های مختلف، تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی ۱۶.۶ درصد، بهداشت و درمان ۷.۸ درصد و لوازم منزل ۲.۷ درصد بوده است. از طرف دیگر کمترین تورم در بخش حمل و نقل با منفی ۱.۵ درصد بوده است. بر اساس ماهانه، نرخ تورم پاکستان در ماه اکتبر ۱.۷ درصد اندازه گیری شده که ۰.۲ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ تورم پاکستان در بازه زمانی ۱۹۵۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۷۷ درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۷۳ با ۳۷.۸۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به فوریه ۱۹۵۹ با منفی ۱۰.۳۲ درصد بوده است.
از طرف دیگر نرخ تورم در گرجستان نیز کاهشی بوده است. تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به اکتبر، نرخ تورم در گرجستان از ۳.۹ درصد در ماه قبل به ۳.۸ درصد کاهش یافته است که این نرخ، کمترین نرخ تورم در ۱۴ ماه اخیر شمرده می شود.
مواد غذایی و نوشیدنی با ۵.۵ درصد افزایش قیمت، بزرگترین محرک قیمت ها در این کشور بوده است و بعد از این بخش، رستوران و هتلداری با تورم ۵.۲ درصد در رده بعدی قرار دارد.
از طرف دیگر کمترین نرخ تورم مربوط به حمل و نقل با تورم منفی ۶ درصدی و فرهنگ و آموزش با تورم منفی ۲.۹ درصدی در رده بعدی قرار دارد. بر اساس ماهانه نیز نرخ تورم گرجستان در ماه اکتبر ۰.۸ درصد اندازه گیری شده که ۰.۱ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در این کشور در ماه قبل است.
متوسط نرخ تورم در گرجستان در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۲ درصد بوده است که بالاترین تورم مربوط به آوریل ۱۹۹۶ با ۵۹.۳۱ درصد و پایین ترین نرخ تورم نیز مربوط به می ۲۰۱۲ با منفی ۳.۳ درصد بوده است.
منبع:

1399/08/15
12:14:20
5.0 / 5
1538
تگهای خبر: آموزش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها