ماجرای كاهش ارزش سهام عدالت به زیر ۱۰ میلیون تومان چیست؟

ماجرای كاهش ارزش سهام عدالت به زیر ۱۰ میلیون تومان چیست؟

به گزارش فی بگیر درحالی ارزش واقعی سهام عدالت به كمتر از ۱۰ میلیون تومان رسیده است كه در این محاسبه، قیمت سهام شركتهایی كه افزایش سرمایه داشته اند پس از افزایش سرمایه در نظر گرفته شده اما تعداد سهام همان تعداد قبلی لحاظ شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بعد از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده اند، می توانند با رفتن به سامانه www.sahamedalat.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خویش را مشاهده کنند. طی این مدت ارزش واقعی سهام عدالت با عنایت به وضعیت شاخص بورس افزایش یا کاهش داشته است. برای مثال ارزش این سهام در تاریخ ۳۱ شهریورماه، کمی بیشتر از ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، در تاریخ چهارم شهریورماه کمی بیشتر از ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در تاریخ ۱۳ مردادماه، کمی بیشتر از ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

بر این اساس و طبق آخرین به روز رسانی گزارش دارایی که در ارتباط با ششم آبان ماه است، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان کمی بیشتر از ۹ میلیون و ۶۰۰ تومان است. همینطور ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۰۰ هزار تومانی، کمی بیشتر از ۱۴ میلیون تومان است. البته باید توجه داشت در این محاسبه، قیمت سهام شرکت هایی که افزایش سرمایه داشته اند پس از افزایش سرمایه در نظر گرفته شده اما تعداد سهام همان تعداد قبلی لحاظ شده است.1399/08/09
15:36:14
5.0 / 5
2056
تگهای خبر: سرمایه , سهام , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها