بازار مسكن درجا زد

بازار مسكن درجا زد

رئیس اتحادیه مشاوران املاك تهران با اشاره به كاهش یك درصدی خرید و فروش ملك در پایتخت نسبت به ماه قبل اظهار داشت: به سبب نوسان قیمت ها متقاضیان توان خرید ندارند و وضعیت كسادی در بازار مسكن حاكم است.


مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در مهرماه سال جاری ۶۴ هزار و ۴۴۷ فقره خرید و فروش ملک در کشور انجام شده که نسبت به ماه قبل دو درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۷۸ درصد افزایش نشان میدهد.
وی ادامه داد: در شهر تهران نیز در مهرماه ۱۳۹۹ بیش از ۹۸۴۰ قرارداد خرید و فروش ملک به امضا رسیده که از کاهش یک درصد نسبت به شهریور امسال و افزایش ۱۲۹ درصد نسبت به مهر ماه پارینه حکایت دارد.
خسروی درباره آمار بازار اجاره هم اظهار داشت: در مهرماه ۱۳۹۹ بیش از ۱۴۷ هزار و ۱۵۳ اجاره نامه در کل کشور به امضا رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۲ درصد و ۲۰۹ درصد رشد نشان میدهد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران همین طور با اشاره به آمار قراردادهای اجاره در پایتخت اشاره کرد: مهر ماه امسال ۱۸ هزار و ۴۳۶ اجاره نامه در شهر تهران به امضا رسید که نسبت به شهریور سال جاری ۲۶ درصد کاهش و نسبت به مهر ماه سال قبل ۳۸ درصد افزایش داشته است.
خسروی با اعلان اینکه آمار ها نشان میدهد معاملات مسکن در مهر ماه تفاوت چندانی با شهریورماه نداشته و به صورتی درجا زده است اظهار داشت: به سبب نوسانات قیمت مسکن ناشی از تاثیر بازارهای موازی، متقاضیان توان خرید ندارند که این مسئله تاثیر بد بر معاملات گذاشته است.
وی بخش مسکن را پیشران دیگر حوزه های اقتصادی دانست و اظهار داشت: برای ایجاد تحرک در سطح اقتصاد کلان باید به بازار مسکن و حوزه ساخت و ساز توجه شود؛ برای اینکه این بخش ظرفیت بالایی در اشتغال کشور دارد و از طرف دیگر با مسئله خانه دار شدن مردم ارتباط دارد. بدین سبب نباید شرایطی ایجاد نماییم که بازار مسکن به سمت رکود برود.1399/08/06
23:03:19
5.0 / 5
1933
تگهای خبر: اقتصاد , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها