صعود و نزول میهمان امروز بورس

صعود و نزول میهمان امروز بورس

شاخص كل بورس در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی داشت و به رقم یك میلیون و 431 هزار واحد رسید اما در ادامهی معاملات، روند نزولی به خود گرفت و در رقم یك میلیون و 412 هزار واحد ایستاد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۷۰۱۸ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۱۰۸۴ واحد کاهش به رقم ۳۹۳ هزار و ۸۶۳ واحد رسید.
معامله گران امروز یک میلیون معامله به ارزش ۹۲ هزار و ۳۱۶ میلیارد ریال انجام دادند.
فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت تهران و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل ملی صنایع مس ایران و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.
بانک دی، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت و بانک صادرات ایران نیز نمادهای پربیننده این بازار بودند.
شاخص کل فرابورس هم با ۳۸ واحد کاهش رقم ۱۶ هزار و ۹۷۰ واحد را ثبت نمود.
معامله گران این بازار ۵۸۲ هزار معامله به ارزش ۴۰ هزار و ۱۶۱ میلیارد ریال انجام دادند.
پلیمر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بیمه پاسارگاد، سرمایه گذاری صبا تامین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی این بازار گذاشتند.
سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، پلیمر اریاساسول، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی ارومیه، سیمان لار سبزوار و سرمایه گذاری پویا نیز نمادهای پربیننده فرابورس بودند.1399/07/30
14:23:23
5.0 / 5
2161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها