حاجی بابایی:

بودجه را نسبت به گذشته شفاف تر و عملیاتی تر خواهیم كرد

بودجه را نسبت به گذشته شفاف تر و عملیاتی تر خواهیم كرد

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق بین دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه اظهار داشت: تمام توانمان را به كار می گیریم تا جایی كه امكان دارد بودجه را نسبت به گذشته شفاف نماییم و درآمدها و هزینه ها هم شفاف تر و بودجه عملیاتی تر شود.


حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با ایسنا با اشاره به تصویب کلیات طرح احکام کلی بودجه سال ۱۴۰۰(اصلاح ساختار بودجه) در کمیسیون برنامه و بودجه اظهار نمود: اصلاح ساختار بودجه یک امر گسترده و وسیع است و همه کمیسیون های تخصصی مجلس باید درگیر آن باشند؛ در اینجا کمیسیون برنامه و بودجه نقش تلفیق را دارد.
وی ادامه داد: مبحث اصلاح ساختار بودجه طیف وسیعی از اصلاح قانون مالیات ها تا اصلاح قانون بانکداری، ساختار دولت، شفافیت درآمدها و هزینه ها تا شرکت های دولتی را شامل می شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: در مدتی که کمیسیون با سازمان برنامه روی مبحث اصلاح ساختار کار می کرد، ۱۰ تا ۱۲ مورد را احصا کردیم که در این حوزه با دولت به توافق برسیم و در نهایت طرح اصلاح ساختار بودجه بعنوان احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ به تصویب به کمیسیون رسید.
وی افزود: ما در هر ۱۲ مورد با دولت توافق داشتیم که نظام حقوق ها، شفافیت در منابع درآمدها و مسائل گوناگون مثل مالیات ها همچون آن است. ان شاءالله بتوانیم آنرا جمع بندی نماییم. ما معتقدیم این کار کاری نیست که به تنهایی صورت گیرد بلکه باید دولت و مجلس در کنار هم کار کنند.
حاجی بابایی تصریح کرد: تلاش ما این است که تمام توانمان را به کار بگیریم تا جایی که امکان دارد بودجه را نسبت به گذشته شفاف نماییم و درآمدها و هزینه ها هم شفاف تر شود و بودجه عملیاتی تر شود. در بحث شرکت های دولتی البته قبلاً شفاف سازی صورت گرفته اما باز هم باید به سمت شفاف سازی بیشتر برویم و از حالت تهاتر نفت ایران را به عدد و رقم تبدیل نماییم و همینطور تلاش می نماییم برنامه ششم را در اصلاح ساختار بودجه بیشتر لحاظ نماییم و در نهایت تبصره ۱۴ و ماده واحده که رابطه شان مشخص نیست را مشخص نماییم. ما می دانیم که عدد ماده واحده بودجه ۵۷۰ هزار میلیارد نیست بلکه خیلی بالاتر است بنابراین این رقم باید شفاف شود.1399/07/29
20:13:16
5.0 / 5
1392
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها