فشار كرونا به معیشت میلیون ها نفر

فشار كرونا به معیشت میلیون ها نفر

بانك جهانی از احتمال سقوط ۸۸ میلیون انسان به ورطه فقر مطلق به علت كرونا اطلاع داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته و در نتیجه شرایط غیرعادی ایجادشده ناشی از شیوع کرونا در جهان. فقر مطلق در سطح جهانی رشد خواهد نمود و آن طور که بانک جهانی اعلام نموده است، انتظار می رود سال جاری ۸۸ میلیون انسان دیگر گرفتار فقر مطلق شوند. الان ۱۱۵ میلیون انسان در فقر مطلق که به درآمد روزانه کمتر از ۱.۹ دلار اطلاق می شود، زندگی می کنند.
قبل از همه گیری کرونا امید می رفت جمعیت زیر خط فقر مطلق در جهان به ۷.۹ درصد کاهش پیدا کند اما تعطیلی گسترده کسب و کارها که سبب بیکاری صدها میلیون نفر از شاغلین در سطح جهان و کاهش درآمد شمار زیاد دیگری شده است این امید را به باد داد. تخمین زده می شود سال جاری ۱.۴ درصد کل جمعیت زمین تنها به علت کرونا گرفتار فقر مطلق شوند.
دیوید مالپاس- رئیس بانک جهانی با اشاره به جدی بودن خطر کرونا بر روی زندگی مردم اظهار داشت: برای معکوس شدن روند فعلی و بازگشت به وضعیت مقابله با فقر، کشورها باید خویش را آماده زندگی با شرایط جدید کنند و برای رسیدن به این هدف لازم است تا اصلاحات زیادی در نیروی کار، سرمایه و نوآوری های خود انجام دهیم و حتی مدلهای کسب و کار جدیدی را طراحی و توسعه دهیم.
علاوه بر جمعیت خط مطلق فقر، حدود ۴۰ درصد جمعیت جهان یعنی ۳.۳ میلیارد نفر کمتر از ۵.۵ دلار در روز درآمد دارند که از این تعداد، ۲۵ درصد جمعیت کره زمین با داشتن درآمدی معادل ۳.۲ دلار در خطر سقوط به فقر مطلق هستند.
به قول بانک جهانی، لحظات کنونی جهان در طول تاریخ بی سابقه بوده و هیچ بیماری قبلا به میزان کووید-۱۹ به سرعت به یک خطر بر سر راه اقتصاد جهانی تبدیل نشده بود و این مسئله لزوم شکل گیری یک همکاری جهانی برای غلبه بر این وضعیت را تقویت می کند.
منبع:

1399/07/20
14:24:31
5.0 / 5
1369
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها