یك پنجم اقتصاد انگلیس آب رفت

یك پنجم اقتصاد انگلیس آب رفت

آمار نهایی رشد سه ماهه دوم حاكی از رشد منفی 21.5 درصدی پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است.


به گزارش فی بگیر به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه منتهی به ژوئن امسال به منفی ۲۱.۵ درصد رسیده است که دومین رشد فصلی پایین ثبت شده امسال شمرده می شود. این رشد نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل ۸.۴ درصد کمتر شده است.
رشد اقتصادی در خیلی از بخش های مهم اقتصادی این کشور هم اکنون در سطح صفر درصدی یا منفی قرار دارد. این رشد بیش از همه تحت تاثیر رشد ناامیدکننده منفی ۲۶.۱ درصدی بخش سرمایه ثابت قرار گرفته است. در میان سایر بخش ها، رشد مصارف دولتی منفی ۱۵.۴ درصد اندازه گیری شده است.
طبق پیش بینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس امسال ۱۰.۱ درصد کوچک خواهد شد اما سال بعد رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و ۷.۱ درصد بزرگ می شود.
قبل از این دیگر موسسه رتبه بندی مطرح یعنی فیچ پیش بینی کرده بود اقتصاد انگلیس امسال ۹ درصد کوچک شود.
متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۵۱ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر ۱۹۹۹ با دو درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۲۰۰۸ با منفی ۰.۲ درصد بوده است.
قبل از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با اعلان اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیش بینی کرده بود رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد که در سناریوی بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم ممکنست تا منفی ۱۴ درصد نیز به ثبت برسد.
جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه اظهار داشت: رکود به وجود آمده توسط ویروس کرونا، ما را گرفتار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این وجود رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خودرا از سر گرفته اند. با این وجود فاصله بسیاری تا بازگشت به شرایط پیش از بحران داریم.1399/07/10
13:22:31
5.0 / 5
1502
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها