باحضور وزیر نیرو انجام می شود

افتتاح ۶ پروژه صنعت برق آذربایجان غربی

افتتاح ۶ پروژه صنعت برق آذربایجان غربی

فی بگیر: آذربایجان غربی وزیر نیرو در بیست و دومین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران، فردا سه شنبه، 8 مهرماه بمنظور افتتاح 6 پروژه صنعت برق آذربایجان غربی با اعتبار 3502.5 میلیارد تومان به این استان سفر خواهدنمود.


به نقل از روابط عمومی استانداری، پروژه های آماده افتتاح در این سفر شامل بهره برداری از واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی ارومیه، خط انهر_ارومیه گازی، خط تغدیه "خان تختی"، راه اندازی خط ۲۳۰ کیلوولت در پست نیروگاه ارومیه، فاز اول توسعه بخش ۴۰۰ کیلوولت پست نیروگاه ارومیه و نیروگاه مقیاس کوچک است.
با شروع به کار واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی ارومیه با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و هزینه ای بیش از ۳۳۲۸ میلیارد تومان اعتبار، ظرفیت تولید برق در شهرستان ارومیه افزایش یافته، به پایداری شبکه در منطقه کمک شده و مصرف سوخت فسیلی نیز کاهش می یابد.
همین طور خط انهر_ارومیه گازی با خط طول هفت کیلومتر، ۲۸ دستگاه پایه های تلکسریی بتنی و اعتبار ۸ میلیارد تومان با هدف تامین برق شهر ارومیه به بهره برداری می رسد.
خط تغذیه خان تختی نیز در شهرستان سلماس با طول خط ۲.۵ کیلومتر دو مداره و اعتبار ۲ میلیارد تومان با هدف تامین برق این شهر افتتاح می شود.
راه اندازی خط ۲۳۰ کیلوولت در پست نیروگاه ارومیه نیز بمنظور برق داری و بهره برداری از خط انتقال ما بین نیروگاه ارومیه و نیروگاه سهند با ۹.۵ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می گردد.
فاز اول توسعه بخش ۴۰۰ کیلوولت پست نیروگاه ارومیه شامل برق داری ۴۰۰.۱۳۲ کیلوولت به ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر با ۱۲۵ میلیارد تومان هزینه در جهت تقویت شبکه انتقال و همین طور انتقال بخش توسعه این نیروگاه به بهره برداری خواهد رسید.
نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی شهرستان ارومیه نیز با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار بمنظور تامین برق شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه افتتاح می گردد.
بهره برداری از این ۶ پروژه، اشتغال ۸۰۸۵ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می آورد.
منبع:

1399/07/07
23:46:47
5.0 / 5
1475
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها