بورس نزولی شد، فرابورس صعودی

بورس نزولی شد، فرابورس صعودی

شاخص كل بورس امروز هم روندی نزولی داشت و بیشتر از ۱۳۹ هزار واحد كاهش پیدا كرد. این درحالی است كه حركت شاخص فرابورس امروز صعودی شد و ۱۱۳ واحد افزایش پیدا كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۱۳۹ هزار و ۷۰ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۵۸۱ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۳۰۲۰ واحد کاهش پیدا کرد و رقم ۴۱۲ هزار و ۸۸۷ واحد را ثبت نمود. معامله گران یک میلیون معامله به ارزش ۱۱۷ هزار و ۹۴۵ میلیارد ریال انجام دادند.
ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و معدنی و صنعتی گل گهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس و س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.
بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، ایران خودرو، گروه پتروشیمی س. ایرانیان، بانک تجارت و سایپا نمادهای پربیننده این بازار بودند.
حرکت صعودی فرابورس
شاخص کل فرابورس برخلاف شاخص بورس روندی صعودی داشت و با ۱۱۳ واحد افزایش رقم ۱۷ هزار و ۷۱۲ واحد را ثبت نمود. معامله گران این بازار ۳۹۰ هزار معامله به ارزش ۴۰ هزار و ۸۹۲ میلیارد ریال انجام دادند.
پلیمرآریا ساسول، بیمه پاسارگاد، سرمایه گذاری صبا تأمین، بانک دی و پتروشیمی مارون نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سهامی ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
بانک دی، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریا ساسول، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تأمین، پتروشیمی زاگرس و س. توسعه و عمران استان کرمان نمادهای پربیننده فرابورس بودند.
منبع:

1399/07/01
19:34:05
5.0 / 5
1782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها