همتی:

هدف اصلی ما كنترل نرخ تورم و ارز است

هدف اصلی ما كنترل نرخ تورم و ارز است

رئیس كل بانك مركزی اعلام نمود: باوجود تمام سختی ها مصمم به كنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تأمین ارز برای ملزومات مردم بعنوان اولویت های اصلی هستیم.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت: بارها از این صفحه سیاست ها و برنامه های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته ام که هدف اصلی از این نوشته ها عرضه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می دانم که با توضیح سیاستها، خیلی از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می پردازند و تجزیه و تحلیل می کنند که این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آنها بهره برده ام.
وی ادامه داد: اما در این میان دو نکته توسط بعضی از نوشته ها و مصاحبه ها نادیده گرفته می شود. اول، شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد. در شرایط عادی بدیهی است که خیلی از پیشنهادها و راهکارها قابل انجام است ولی در اوضاع کنونی که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل و سخن گفتن با عنایت به عوامل موثر خارج از کنترل، می طلبد.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: دوم، کارها و اقداماتی است که بانک مرکزی در این دوره دو ساله انجام داده و می دهد. بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع شما مردم عزیز رسیده و نتایج آن هم دیده می شود اما بخش مهم از اقدامات خدمتگزاران شما مردم در بانک مرکزی، مربوط به فعالیتهایی است که برای پیشگیری از سو استفاده واضعان فشار حداکثری، سخنی از آنها به میان نیاورده ام. اگر نبود این بخش اقدامات و تلاش ها خیلی از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگتری اقتصاد کشور را گرفتار عدم تعادل های جدی می کرد باآنکه به هیچ عنوان منکر مشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم.
همتی در انتها اظهار داشت: من و همکارانم باوجود تمام سختی ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تأمین ارز برای ملزومات مردم بعنوان اولویت های اصلی هستیم. امیدوارم پس از این که با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم مردم را در جریان اقدامات و سختی های راهی که آمده ایم قرار دهم.1399/06/21
17:55:49
5.0 / 5
1365
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها