آمریكا چه قدر بدهی دارد؟

آمریكا چه قدر بدهی دارد؟

فی بگیر: میزان درآمدهای دولت آمریكا از دو تریلیون دلار هم عبور كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا آخر ماه آگوست به دو تریلیون و ۷۰۲ میلیارد و ۴۷۱ میلیون دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا آخر این ماه ۸۱۸۸ دلار اندازه گیری شده است. از سوی دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا آخر ماه آگوست به یک تریلیون و ۱۵۶ میلیارد و ۹۵۸ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۱۷۳ میلیارد و ۵۶۵ میلیون دلار بوده است.
در ماه آگوست، بدهی ایالت های آمریکا یک تریلیون و ۱۸۹ میلیارد و ۶۷ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۶۰۳ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به آگوست به ۱۹ تریلیون و ۵۴۷ میلیارد و ۳۶۲ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خویش را بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ نموده است.
جمعیت آمریکا هم اکنون ۳۳۰ میلیون ۱۱۲ هزار و ۴۰۲ نفر است که از این تعداد، ۱۴۳ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۹۲ نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا آخر این ماه معادل ۱۶ میلیون و ۱۵۷ هزار نفر بوده است.
سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۲ میلیون و ۵۶۹ هزار شغل و بخش دولتی ۲۳ میلیون و ۲۶۸ هزار شغل بوده است. هم چنین هشت میلیون و ۵۷۱ هزار آمریکایی هم خوداشتغال بوده اند.
از بین کل شاغلین آمریکایی، ۱۱۹ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۳ میلیون و ۲۶۸ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.
تا آخر ماه آگوست متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۲ هزار و ۳۹۶ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۴ هزار و ۳۴۷ دلار بوده است.
در شرایطی که تا آخر ماه آگوست ۳۵ میلیون و ۷۵۴ آمریکایی در فقر زندگی می کرده اند، ۱۸ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۴۱ نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.
منبع:

1399/06/14
08:34:15
5.0 / 5
1653
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها