زیر و بم پالایشی یكم

زیر و بم پالایشی یكم

به گزارش فی بگیر پذیره نویسی پالایشی یكم كه باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه است، از پنجم شهریورماه شروع شده و تا ۱۹ شهریورماه ادامه دارد. بر این اساس متقاضیان می توانند از راه بانكهای مننتخب و كارگزاری ها نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام نمایند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پالایشی یکم از سهام شرکت های پالایشگاهی، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و پالایش نفت بندر عباس (شبندر) تشکیل شده است و عموم مردم با استفاده از کد ملی یا کد بورسی می توانند نسبت به خرید یا پذیره نویسی این صندوق اقدام نمایند.
متقاضیان خرید این صندوق می توانند در بازه زمان تعیین شده به صورت حضوری و غیرحضوری از راه بانک ها نسبت به خرید این صندوق اقدام نمایند. همینطور افرادی که دارای کد معاملاتی هستند می توانند به صورت غیر حضوری از راه سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به ثبت سفارش خرید اقدام نمایند.
بر این اساس بانکهای منتخب شامل ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، ملت، صادرات، تجارت، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران، پست بانک ایران، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد و کار آفرین می شوند. اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل اطلاعات هم شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت کننده می شود.
پذیره نویسی برای هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی تا سقف ۵۰ میلیون ریال امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. البته متقاضیانی که در اولین مرحله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم شرکت کرده اند، می توانند در مجموع دو صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم و سرمایه گذاری پالایشی یکم تا سقف ۵۰ میلیون ریال پذیره نویسی کنند.
بر این اساس، افرادی که به میزان دو میلیون تومان صندوق ETF دارای یکم را خریداری نموده بودند، در این مرحله می توانند تنها سه میلیون تومان از واحدهای این صندوق را با تخفیف ۲۰ درصد خریداری کنند.
سرمایه گذاران این صندوق تا یک ماه امکان فروش آنرا ندارند و پس از آن امکان معامله برای افراد مهیا می شود. البته توجه به این نکته ضروریست که هرچند داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی نیاز نیست اما متقاضیان برای انجام معامله این واحدها، باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام نمایند.
منبع:

1399/06/15
23:00:21
5.0 / 5
1954
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها