حركت بورس بر مدار نوسان

حركت بورس بر مدار نوسان

شاخص كل بورس كه در ساعات ابتدایی معاملات به مرز یك میلیون و 993 هزار واحد رسید ناگهان تا رقم یك میلیون و 986 هزار واحد سقوط كرد، اما در ادامه معاملات باز هم روند صعودی به خود گرفت و به یك میلیون و 994 هزار واحد رسید و در نهایت با كمی كاهش در رقم یك میلیون و 991 هزار واحد ایستاد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل با ۱۸۳۵ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۹۹۱ هزار واحد را ثبت نمود. این در حالیست که شاخص کل با معیار هم وزن ۱۶۰۸ واحد صعود و رقم ۵۲۷ هزار و ۴۸۷ واحد را ثبت نمود. معامله گران این بازار دو میلیون معامله به ارزش ۲۲۴ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال انجام دادند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو و سایپا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.
همین طور سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، بانک پارسیان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نمادهای پربیننده بورس بودند.
ورود فرابورس به کانال ۲۱ هزار واحد
در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۴۴ واحد رشد رقم ۲۱ هزار و ۵۹ واحد را ثبت نمود. معامله گران این بازار ۷۳۲ هزار معامله به ارزش ۹۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال انجام دادند. سنگ آهن گوهرزمین، سهامی ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پتروشیمی مارون، سرمایه گذاری صبا تامین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.
نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع ماشین های اداری ایران، س. توسعه و عمران استان کرمان و گروه کارخانجات صنعتی تبرک تشکیل شده است.1399/05/14
14:16:55
5.0 / 5
1978
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها