نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار سال جاری

نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار سال جاری

اطلاعات بانك مركزی از نرخ دلار در بهار سال جاری نشان داده است كه قیمت فروش این ارز در بازار آزاد نسبت به زمستان سال قبل معادل ۸۴.۹ درصد افزایش یافته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی و بازار آزاد در بهار سالجاری را اعلام نموده که طبق آن در فروردین ماه دلار در بازار بین بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان فروخته می شد و در همین ماه این نوع ارز در بازار آزاد به قیمت ۱۵ هزار و ۸۱۸ تومان فروخته شده است.
علاوه براین، در اردیبشهت سال جاری هم نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی و بازار آزاد به ترتیب معادل ۴۲۰۰ و ۱۶ هزار و ۱۹۳ تومان بوده است.
همچنین، طبق این گزارش دلار در اسفند ماه در بازار بین بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد به قیمت ۱۷ هزار و ۵۵ تومان فروخته شده است.
بنابراین، دلار در بازار بین بانکی با نرخ ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد با میانگین نرخ ۱۶ هزار و ۵۲۲ تومان در بهار سالجاری معامله شده است.
طبق این گزارش، از آنجاکه در سه ماهه پایانی سال گذشته نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد هم به صورت متوسط ۱۴ هزار و ۲۹ تومان بوده است، در مقایسه با بهار سال جاری در بازار آزاد با ۸۴.۹ درصد رشد روبرو شده است.
علاوه براین، در این زمان نرخ این ارز در بازار بین بانکی هم نسبت به زمستان سال گذشته تغییری نکرده و ثابت مانده است.
منبع:

1399/05/11
15:12:32
5.0 / 5
2159
تگهای خبر: دلار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها