اقتصاد آلمان زمین گیر شد

اقتصاد آلمان زمین گیر شد

به گزارش فی بگیر رشد اقتصادی در آلمان و اتریش به كمترین سطح تاریخی خود رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از اسوشیتد پرس، مرکز آمار آلمان در گزارشی اعلام نمود بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲ به میزان ۱۰.۲ درصد کوچک شده که این رشد، ضعیف ترین رشد اقتصادی آلمان از زمان ثبت داده های رشد در سال ۱۹۷۰ میلادی تابحال به حساب می آید. هم چنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل هم رشد اقتصادی ۵.۵ درصد کمت شده است.
اصلی ترین دلیل کاهش رشد اقتصادی آلمان به مانند دیگر کشورهای جهان به علت انتشار کرونا و تعطیلی گسترده کسب و کارها بوده است. با اینکه روند بازگشایی کسب و کارها در این کشور شروع شده است اما انتظار نمی رود اقتصاد آلمان تا پیش از سال ۲۰۲۲ به حالت پیش از بحران کرونا برگردد.
دولت آلمان تابحال برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصاد این کشور ده ها میلیارد یورو تقدینگی به بازارها تزریق کرده و نرخ های مالیاتی را هم کاهش داده است. نرخ بیکاری این کشور در ماه ژوین از ۷.۵ درصد هم عبور کرده که این نرخ بیکاری در کشوری که همواره یکی از کمترین نرخ های بیکاری را در اروپا داشته است، نشان داده است وضعیت تا چه حد بحرانی است.
پیش از این بانک مرکزی آلمان در گزارشی اخطار داده بود که حتی با وجود حمایت های صورت گرفته توسط دولت، اقتصاد این کشور سال جاری ۷.۱ درصد کوچک خواهد شد و در بهترین حالت دو سال تا بازگشت میزان تولیدات به سطوح پیش از زمان بحران زمان لازم خواهد بود.
موسسه اقتصادی آلمان هم در گزارشی ناامیدکننده اخطار داده است که بزرگ ترین اقتصاد اروپا بر اثر کرونا سال جاری ۶.۶ درصد کوچک خواهد شد و بازگشت فعالیتهای اقتصادی به سطح قبل از زمان کرونا تا آخر سال ۲۰۲۲ ممکن نخواهد بود.
متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۱.۷۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۷۳ و کمترین رشد هم رشد منفی ۱۰.۲ درصدی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بوده است.
از طرفی رشد اقتصادی همسایه جنوبی آلمان یعنی اتریش در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ به منفی ۱۰.۷ درصد رسید که این نرخ رشد ۷.۱ درصد کمتر از نرخ رشد ثبت شده در فصل قبل و کمترین رشد فصلی ثبت شده درطول تاریخ معاصر این کشور بوده است.1399/05/10
23:47:18
5.0 / 5
2276
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها