با تشریح چهار اقدام مجلس یازدهم؛

اركانی: تأمین مواد غذایی و مسكن اولویت مجلس برای حل مشكلات اقتصادی می باشد

اركانی: تأمین مواد غذایی و مسكن اولویت مجلس برای حل مشكلات اقتصادی می باشد

یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به چهار اقدام مجلس یازدهم برای حل مشكلات اقتصادی، تأمین مواد غذایی و مسكن را اولویت اصلی در جهت حل مشكلات اقتصادی عنوان نمود.


احسان ارکانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: نخستین گام برای حل مشکلات اولویت بندی آنهاست و برای این که بتوانیم چاره ای برای مشکلات بزرگ به دست بیاوریم، ابتدا باید آن مشکلات را خرد نماییم و بعد سراغ آنها برویم.
وی افزود: در مورد مشکلات و معضلات اقتصادی کشور هم طبیعتا مهم ترین اولویت ما معیشت مردم بخصوص دهک های پایین است کسانی هستند که در تأمین مواد غذایی هم با مشکل مواجهند. در کمیسیون برنامه و بودجه آقای حاج بابایی و برخی اعضاء پیش قدم شدند و طرحی را در مورد اعطای کارت الکترونیک معیشتی تدوین کردند که اعلام وصول شد و در دستور کار بررسی در کمیسیون است.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت تصویب نهایی این طرح به دهک های پایین کارت الکترونیکی داده می شود و آنها می توانند برپایه سقف تعریف شده مبادرت به خرید اقلام اساسی کنند تا بار تأمین سبد غذایی از دوش دهک های پایین برداشته شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب فوریت طرح دریافت مالیات از خانه های خالی در مجلس اظهار داشت: اگر نیازها را اولویت بندی نماییم ابتدا تأمین مواد غذایی و بعد مسکن از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، در همین راستا طرح دریافت مالیات از خانه های خالی در مجلس شورای اسلامی مطرح و فوریت آن به تصویب رسید همه ما می دانیم که تعداد بسیار زیادی خانه خالی در سطح کشور خصوصا تهران وجود دارد که از امکانات شهرها، فضای شهری و خدمات زیرساختی استفاده می نمایند، ولی هیچ مالیاتی پرداخت نمی گردد و در اختیار کسی هم قرار نمی گیرد.
ارکانی افزود: در صورت تصویب نهایی این طرح پیشبینی می شود تحرکی در بازار عرضه مسکن رخ دهد. حتی اگر کسی حاضر نشود مسکن خالی خویش را اجاره دهد مالیاتی که پرداخت می شود می تواند به مصرف بسته های حمایتی مسکن افراد صدمه پذیر برسد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نبود زیرساخت در روستاها و شهرهای کوچک را از علل مهم مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ عنوان و تصریح کرد: یکی از این زیرساخت ها که نبود آن منجر به مهاجرت از روستا به شهر می شود راه مناسب می باشد. برای توسعه راه ها هم یکی از اشکالات کمبود قیر بود که در این راستا هم طرح فوریتی توزیع قیر مجانی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که در صورت تصویب نهایی ظرفیت خوبی برای راه اندازی، مرمت، بازسازی و ترمیم جاده های روستایی است.
ارکانی با اشاره به موافقت مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، خاطرنشان کرد: این کمیسیون صرفاً به موضوعات حوزه تولید و مشکلات صنایع، کارخانجات و بخش کشاورزی ورود خواهد نمود و این موارد را پیگیری می کند و نهایتا طرح هایی را به صحن علنی عرضه می کند.
وی با بیان این که کمیسیون صنایع هم در حال تدوین طرح جامعی در حوزه خودرو است، اظهار نمود: مدت زیادی از شروع مجلس شورای اسلامی نگذشته اما این چهار قدم اساسی برداشته شده که امیدواریم در ادامه هم گام هایی برای اجرایی شدن آن برداشته شود و مجلس بتواند به حوزه های دیگر هم ورود کند.

منبع:

1399/05/05
14:55:05
5.0 / 5
2261
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها