معاون اول رییس جمهور ابلاغ كرد

آئین نامه بازنشستگی قبل از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا

آئین نامه بازنشستگی قبل از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا

به گزارش فی بگیر معاون اول رئیس جمهور آئین نامه اجرایی قانون برنامه ششم توسعه در مورد بازنشستگی قبل از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا را برای اجرا به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ نمود.


به گزارش فی بگیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با هدف ایجاد وحدت رویه در صندوق های بازنشستگی و بیمه و رفع ابهامات درباره نحوه و مرجع تأمین و پرداخت هزینه های سنوات ارفاقی و تعیین حداقل سنوات مشمولان قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آئین نامه اجرایی بند (خ) ماده (۸۷) این قانون، مربوط به بازنشستگی قبل از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا را تصویب کرد.
به باعث آئین نامه مذکور، افراد مشمول در صورت دارا بودن حداقل (۲۲) سال سابقه خدمت قابل قبول و بدون شرط سنی، می توانند درخواست بازنشستگی خویش را با استفاده از سنوات ارفاقی (حداکثر به مدت هشت سال) عرضه نمایند. در هر صورت، مجموع سنوات مذکور با احتساب سنوات ارفاقی باید حداقل ۳۰ سال باشد.
نحوه محاسبه حق بیمه سنوات ارفاقی عبارت است از (آخرین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی) ضربدر (مدت سنوات ارفاقی به ماه) ضربدر (نرخ حق بیمه مقرر در صندوق مربوطه).
لازم به ذکر است مبنای محاسبه و پرداخت مستمری بازنشستگی مشمولان این آئین نامه، میانگین دو سال آخر حقوق و مزایای دریافتی فرد مشمولی است که دارای کسور بازنشستگی بوده و حق بیمه آن هم به به صندوق بیمه گر ذی ربط پرداخت شده باشد.
منبع:

1399/04/24
13:59:09
5.0 / 5
2257
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها