موافقت مجلس با دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی

موافقت مجلس با دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی

نمایندگان مجلس با دوفوریت طرح مالیات بر خانه های خالی موافقت كردند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، دو فوریت طرح مالیات بر خانه های خالی در دستور کار جلسه علنی بامداد امروز(یکشنبه) مجلس قرار گرفت که نمایندگان به آن رای دادند.
در جریان بررسی دوفوریت طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم (مالیات بر خانه های خالی) محمدرضا صباغیان بعنوان مخالف دو فوریت این طرح اظهار داشت: باید ببینیم دراین زمینه چه قوانینی وجود داشته در صورتیکه قوانین موجود و متعارض به همراه این دو فوریت ارائه نشده است.
وی افزود: ما با نفس کار موافقیم اما بهتر است کار بیشتری صورت گیرد و چکش کاری و پختگی لازم را داشته باشیم.
محمد حسین حسین زاده بحرینی نیز در موافقت با دو فوریت این طرح اظهار نمود: ما بیش از نیاز کشور واحد مسکونی ساخته شده و آماده سکونت داریم و مشکل بازار مسکن ما بالابودن تقاضا نیست.
وی افزود: در دوره نهم در قانون مالیات های مستقیم ماده ای را تصویب کردیم در مورد راه اندازی سامانه اسکان و املاک، اما دولت همکاری لازم را نداشت و این قانون ۶- ۷ سال معطل ماند، پس این سامانه اگر بخواهد اثربخش باشد هم باید املاک و هم اسکان خانوارها ثبت گردد که این طرح دو فوریتی به دنبال سرعت بخشیدن به این پروسه است.
علی بابایی نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی نیز در مخالفت با دو فوریت این طرح اظهار داشت: اهمیت مسکن واضح و مشخص است اما نباید عجله نماییم. بهتر است نمایندگان به یک فوریت این طرح رای دهند تا در کمیسیون تخصصی بحث شود.
وی با بیان این که موضوع مسکن را نباید شعاری و فوریتی پیش برد، افزود: جامعه شعار نمی خواهد ما باید نگاه کارشناسی و عقلانی دراین زمینه داشته باشیم.
مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با دو فوریت این طرح با بیان این که کار کارشناسی لازم در این زمینه انجام شده، اشاره کرد: توقع مردم این است که کار جدی و درخوری در حوزه مسکن صورت گیرد ما در کمیسیون اقتصادی اعلام آمادگی می نماییم که به فوریت به این طرح رسیدگی نماییم و آنرا در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: ما باید باری از دوش مردم برداریم و اقدامات دیگر در حوزه مسکن نیز بلندمدت است، اما تصویب این طرح می تواند در کوتاه مدت اثربخش باشد.
در ادامه دوفوریت این طرح به رای نمایندگان گذاشته شد که نمایندگان با اکثریت آرا با آن موافقت کردند.1399/04/22
15:01:48
5.0 / 5
2131
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها