رقم بدهی های آمریكا اعلام گردید

رقم بدهی های آمریكا اعلام گردید

میزان بدهی های آمریكا حالا از 26 تریلیون دلار عبور كرده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های این کشور تا اختتام ماه ژوئن ۲۰۲۰ به ۲۶ تریلیون و ۳۲۳ میلیارد و ۸۹۴ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا اختتام ماه ژوئن بطور متوسط ۷۹ هزار و ۸۰۲ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی بطور متوسط ۲۱۱ هزار و ۹۷۴ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا اختتام ماه ژوئن به شش تریلیون و ۲۵۱ میلیارد و ۸۳ میلیون دلار رسیده است. هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۲۸۹ میلیارد و ۶۴۵ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۸۲ میلیارد و ۱۴۱ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۶۹۲ میلیارد و ۴۴۴ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۸۵ میلیارد و ۴۶۶ میلیون دلار است.
هم چنین تا اختتام ماه ژوئن، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۷۹ تریلیون و ۷۸۹ میلیارد و ۸۵۶ میلیون دلار بوده است. از این مقدار، ۲۰ تریلیون و ۴۰۱ میلیارد و ۳۰۸ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۶۸۰ میلیارد و ۶۱ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به ۶ تریلیون و ۸۲۱ میلیارد و ۱۰۹ میلیون دلار رسیده است. کسری بودجه آمریکا در ماه ژوئن ۸۲۸ میلیارد و ۲۳۱ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۱۰ میلیارد و ۷۳ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همیشه یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در چارچوب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کم کند.
در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۳۲ تریلیون دلار و ۵۸۹ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۰۴ تریلیون و ۳۰۴ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع:

1399/04/13
22:57:56
5.0 / 5
2428
تگهای خبر: پرداخت , تجارت , دلار , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها