ماجرای مجوز امكانات رفاهی برای بازنشستگان

ماجرای مجوز امكانات رفاهی برای بازنشستگان

فی بگیر: مجوز سازمان برنامه و بودجه برای ارائه امكانات رفاهی به بازنشسته ها و مستمری بگیران در حالی صادر شده كه تا قبل از این برخی دستگاه ها آنها را از خدمات رفاهی محروم كرده بودند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، اخیرا نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - طی بخشنامه ای مجوز عرضه امکانات رفاهی نقدی و غیرنقدی دستگاه ها به بازنشستگان و مستمری بگیران را صادر کرده است. این بخشنامه برپایه تبصره (۲) ماده (۷) و ماده (۱۸) ضوابط قانون بودجه سال ۱۳۹۹ به اجرا درآمده است.

بررسی قانونی این مجوز برای بازنشستگان از این حکایت دارد در ماده (۳۰) قانون برنامه ششم توسعه تاکید بر مبحث ایجاد شرایط مناسب و عدالت در پرداخت ها به بازنشستگان مورد تاکید قرار دارد؛ به صورتی که دولت مکلف است بررسی لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و متناسب سازی دریافت ها و برخورداری از امکانات شاغلان، بازنشسته ها و مستمری بگیران کشوری و لشگری سنوات مختلف را انجام دهد، براین اساس در ضوابط بودجه ای سالجاری عرضه امکانات رفاهی به بازنشستگان و مستمری بگیران مطرح گردیده است.

از این رو، در جهت عمل به این ماده قانونی در تبصره (۲) ماده (۷) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال جاری تاکید شده که دستگاه های اجرایی می توانند در حدود تکالیف قانونی نسبت به عرضه امکانات رفاهی به بازنشستگان و مستمری بگیران خود در سقف اعتبارات مصوب مربوط اقدام نماید.

ماجرا از این مقرر است که تا پیش از این، برخی دستگاه های اجرایی پس از بازنشسته شدن نیروهای خود دیگر از عرضه خدمات رفاهی که برای کارکنان در نظر می گرفتند اجتناب کرده و آنها را محروم می کردند، مثلا در مورد مجتمع های اقامتی، رستوران ها یا سایر محل هایی که سازمان می تواند در اختیار کارکنان قرار دهد برای بازنشستگان ممنوع بود.

اما طی مدت اخیر طی جلساتی که بین بازنشستگان و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، در میان مطالباتی که آنها از دولت داشتند، اینکه بتوانند بازنشستگان و مستمری بگیران هم از امکانات رفاهی دستگاه ها استفاده کنند، مطرح بود.

بر این اساس با وجود اینکه در ضوابط اجرایی بودجه ۱۳۹۹، این مورد را گنجانده است، به تازگی نوبخت در ارتباط با عرضه امکانات رفاهی به بازنشستگان مجوز آن طی بخشنامه ای صادر و به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده است و از این پس بازنشستگان و مستمری بگیران هم می توانند از این امکانات دستگاه ها استفاده کنند.

منبع:

1399/04/11
22:51:36
5.0 / 5
2254
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها