مدیركل مسافری سازمان راهداری اعلام كرد

آخرین جزئیات وام كرونایی رانندگان بین شهری

آخرین جزئیات وام كرونایی رانندگان بین شهری

به گزارش فی بگیر مدیركل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: ۸۳ درصد از رانندگان وسائل حمل و نقل عمومی بین شهری (اتوبوس، مینی بوس و سواری های كرایه پلاك عمومی) مدارك خویش را در سامانه كارا تكمیل كرده و بعضی از آنها هم بانكهای عامل شان مشخص شده است، اما هنوز نمی دانیم چند نفر از آنها موفق به دریافت تسهیلات شان شده اند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته و با شیوع کرونا خیلی از مشاغل بخصوص رانندگان و شرکت های حمل و نقلی جاده ای بین شهری با ضرر و زیان زیادی روبه رو شدند؛ چون که نه تنها مسافری برای ترددهای بین شهری نداشتند بلکه کرونا برای آنها هم محدودیت ها و مشکلات بسیاری مانند دیگر اقشار مردم به وجود آورد. در این شرایط دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد که تسهیلات ارزان قیمت در اختیار همه اقشار صدمه پذیر و مشاغل زیان دیده قرار دهد که یکی از این بخش ها حمل و نقل در حوزه های مختلف است.
عبدالهاشم حسن نیا -رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در گفتگو با ایسنا از تصویب و تخصیص اعتبار حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی برای این قشر صدمه پذیر و جزئیات پرداخت آن به رانندگان اطلاع داد. اما با گذشت حدود یک ماه هنوز تسهیلاتی به رانندگان پرداخت نشده و بعضی از آنها حتی برای ورود به سامانه کارا و تکمیل مدارک شان مشکلات بسیاری دارند.
داریوش باقرجوان در گفتگو با ایسنا، از ۱۱۳ هزار و ۵۱ نفر راننده وسائل حمل و نقل عمومی بین شهری در حوزه مسافری بیشتر از ۸۵ هزار نفر از آنها یعنی ۸۳ درصد رانندگان توانسته اند مدارک خویش را در سامانه کارا تکمیل و ثبت نام شان را کامل کنند. همینطور به برخی از رانندگان بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات شان معرفی شده است اما تابحال گزارش دقیقی از این که چه تعداد از رانندگان توانسته اند وام شان را دریافت نمایند در دست نداریم که البته قرار شده سیستمی تعبیه شود که بتوانیم آنرا به صورت دقیق و مستمر ارزیابی و رصد نماییم.
وی افزود: یکی از اقداماتی که با پیگیری سازمان راهداری انجام شد تسهیل گری در حوزه تضامین دریافت شده از رانندگان برای پرداخت تسهیلات مورد نظر بود که در این حوزه رانندگان راضی هستند، همینطور یکی دیگر از این مسائل مشکل ورود به برخی اطلاعات مانند کد بیمه رانندگان در سامانه کارا بود که این مسئله مشکلاتی برای رانندگان به وجود آورد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در سامانه کارا کد بیمه کارفرمایی مورد پذیرش قرار می گرفت در حالیکه خیلی از رانندگان خویش را به صورت خویش فرما بیمه کرده اند، ازاین رو بعد از پیگیری های صورت گرفته از جانب سازمان راهداری کد بیمه شخص رانندگان جایگزین کد کارگاه در سامانه شده و این مشکل برای رانندگان حل شد.
باقرجوان اظهار داد: البته بعضی از رانندگان اشرافیت کامل به سایت و سامانه کارا ندارند و به دلایلی نمی توانند اطلاعات خویش را تکمیل کنند از آنها می خواهیم به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شهرستان خود مراجعه نموده و نسبت به تکمیل مدارک شان اقدام نمایند، اما رانندگان توجه داشته باشند که خودشان این کار را انجام دهند که ازدحامی در ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به وجود نیاید.
منبع:

1399/04/05
20:59:27
5.0 / 5
2542
تگهای خبر: پرداخت , سیستم , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها