آصفری:

دولت باید برنامه ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز عرضه كند

دولت باید برنامه ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز عرضه كند

به گزارش فی بگیر نایب رییس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها تاكید كرد كه افزایش قیمت ارز در بازار آشفته قابل قبول نبوده و دولت باید برنامه ای جدی برای ساماندهی قیمت ارز ارائه نماید.


محمدحسن آصفری در گفتگو با ایسنا با اشاره به افزایش افسارگسیخته قیمت ارز بیان نمود: یکی از علل بالا رفتن قیمت ارز به علت رها شدن بازار از جانب دولت می باشد. به عبارت دیگر دولت برنامه ای جدی برای کنترل بازار ارز ندارد. گاها شاهد می باشیم که اعتبارات ارزی برای ورود بعضی از کالاهای غیرضرور اختصاص داده شده که این کالاها استراتژیک نیستند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: کالاهایی باید از حمایت ارزی برخوردار باشند که در سبد حمایتی مردم جای بگیرد. امروز ارزش پول کشور به شدت پایین رفته و دولت باید برنامه ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز عرضه کند.
نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: ما باید دلار را از مبادلات اقتصادی کنار زده و با واحد پول دومی با کشورهایی که روابط اقتصادی داشته و از چارچوب تحریم ها خارج می باشند مبادله نماییم. باید به دنبال جایگزینی برای دلار باشیم تا تاثیر آن بر حوزه های مختلف هم کاهش پیدا کند.
آصفری در انتها تاکید کرد: مجلس آماده است تا در زمینه هر لایحه ای برای ساماندهی قیمت ارز با دولت همکاری کند. از سویی دیگر دولتمردان و مسؤلان می توانند پیشنهادات خویش را به ما مطرح کنند تا در چارچوب طرح های فوریتی، مجلس وارد عمل شده و تأثیری مثبت در کاهش قیمت ارز داشته باشد.
منبع:

1399/04/04
11:52:00
5.0 / 5
2450
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها