اخطار مقامات بانكهای مركزی اروپا و آمریكا نسبت به شرایط اقتصادی

اخطار مقامات بانكهای مركزی اروپا و آمریكا نسبت به شرایط اقتصادی

به گزارش فی بگیر دو نفر از مقامات ارشد بانك مركزی آمریكا اخطار دادند احیای اقتصادی احیانا بیشتر از تصورات قبلی طول خواهد كشید.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، در شرایطی که هنوز انتشار کرونا در جهان ادامه دارد خیلی از کشورها تصمیم به بازگشایی اقتصاد خود گرفته اند. به تازگی برخی از علائم بهتر از حد تصور نظیر اشتغال زایی ماه می و مثبت شدن رشد بخش خرده فروشی عده ای را به این نتیجه رسانده است که روند بازگشت اقتصاد به سطوح قبل از بحران شروع شده است با این وجود دو تن از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا نسبت به نتایج دست کم گرفتن این ویروس اخطار داده اند.
اریک روزنگرین، مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در بوستون اظهار داشت: با عنایت به کاهش نیافتن محسوس سرعت رشد انتشار ویروس، احیانا مجبور به تعطیلی بیشتر کسب و کارها خواهیم بود. کاهش مصارف خانوارها و سرمایه گذاری ها هم بیشتر از آن بوده است که ظرف مدت کوتاهی جبران شود.
نیل کاشکاری، مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در مینیاپولیس هم اظهار داشت: اگر سرعت انتشار ویروس کاسته نشود شاهد قطع روند اشتغال زایی مثبت خواهیم بود. متاسفانه طبق سناریوی من احیانا در پاییز سال جاری شاهد بروز موج دوم انتشار کرونا خواهیم بود و در این صورت نرخ بیکاری باردیگر بالا خواهد رفت.
جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا هم چند روز پیش در گزارشی به کنگره اخطار داده بود که مییلون ها نفر امکان دارد کماکان بدون کار باقی بمانند.
از طرفی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا هم اخطار داده است اقتصاد اروپا با یک ریزش محسوس روبروست. وی در جریان یک کنفرانس ویدیوئی با سران اتحادیه اروپا اظهار داشت: پیشبینی بانک مرکزی اروپا این است که با یک سقوط دراماتیک اقتصادی مواجهیم.
طبق پیشبینی بانک مرکزی اروپا، اقتصاد اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال جاری رشد منفی ۱۳ درصدی را به ثبت خواهد رساند. این رقم برای مجموع سالجاری منفی ۸.۷ درصد برآورد شده است. به قول لاگارد، نتایج کرونا بر روی اقتصادهای اروپایی هنوز به صورت کامل آشکار نشده و امکان دارد نرخ بیکاری در منطقه یورو دورقمی شود.
انتتهای پیام


1399/04/01
14:54:22
5.0 / 5
2368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها