ثبت كمترین نرخ تورم انگلیس در ۴ سال قبل

ثبت كمترین نرخ تورم انگلیس در ۴ سال قبل

نرخ تورم پنجمین اقتصاد بزرگ جهان به پایین ترین سطح خود از زمان همه پرسی برگزیت رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا آخر ماه می با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۵ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی انگلیس در طول چهار سال گذشته به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تاثیر کاهش نرخ تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته است که تورم آن از منفی یک درصد در ماه آوریل به منفی ۱.۷ درصد در ماه می تقلیل پیدا کرده است. نرخ تورم در بخش لباس و پوشاک از منفی ۲.۹ درصد به منفی ۳.۱ درصد رسیده است. از طرفی در بخش مواد غذایی و نوشیدنی نرخ تورم صعودی بوده و از ۱.۳ درصد در ماه آوریل به ۱.۸ درصد در ماه می افزایش یافته است.
هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا آخر ماه می با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۱.۸ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در انگلیس هم بدون تغییر نسبت به ماه قبل به منفی ۰.۱ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۵۵ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸.۵ درصد و کمترین تورم هم مربوط به آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰.۱ درصد بوده است.
نیل بریل، کارشناس ارشد مدیریت دارایی در موسسه پریمیر میتون اظهار داشت: هم اکنون نرخ تورم خیلی مایه نگرانی بانک مرکزی نیست و برعکس هنوز فضای مانور زیادی با عنایت به فاصله نرخ تورم از سطح هدفگذاری شده وجود دارد، به نظر نمی رسد تا آخر سال شاهد نزدیک شدن تورم به محدوده دو درصدی باشیم.1399/03/30
13:32:28
5.0 / 5
2440
تگهای خبر: اقتصاد , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها